Sršni věřili v první vítězství. Nakonec slavili domácí, kteří v zápase ani jednou neprohrávali a v závěru ubránili tlak hostí a své jednobrankové vítězství. Byl to velký boj, ale Havířov nakonec vyhrál těsně 6:5. Branky a asistence Rožnova: 17. Žniva (Barabáš), 35. Slovák (Štamposký), 37. Červený (Žniva), 55. Viktořík (Burýšek), 57. Viktořík (Burýšek).

„S kluky jsme měli před utkáním pohovor, který měl několik bodů, které zůstanou mezi týmem a vedením. Určitě bychom chtěli, abychom zlepšili bodový zisk v lize, zároveň ale víme, že tým je mladý a v sezóně potřebujeme hlavně získávat zkušenosti do sezón budoucích. K tomu je potřeba ke všem utkáním přistupovat v dostatečném počtu a s patřičným nasazením. Bohužel, to mi chybělo v úvodu utkání v Havířově, ale spíše to pramenilo z oboustranné nervozity, kdy oba týmy si uvědomovaly důležitost tohoto souboje.

Ve druhé části se výkon týmu zvedl a čekal jsem, že na začátku třetí části, při stažení sestavy na dvě pětky dokážeme rozhodnout, ale nepovedlo se. Viděl jsem kluky bojovat, nebyl jim jedno jak výsledek, tak průběh zápasu a takto musí přistoupit i do další fáze sezóny, kdy nás čeká více zápasů v domácím prostředí a kde, věřím, že body získávat budeme.

Tam věřím, že se k mladému kolektivu připojí i další starší hráči, kteří si nyní užívají sezónu v záložním týmu Sršňů v regionální lize a rozdávají deseti gólové příděly svým soupeřům. Určitě pro ně Rožnov pořád mnohé znamená,“ řekl člen vedení rožnovského florbalového klubu Zbyněk Macura.

Po následném debaklu na Kladně v poměru 3:13 zůstal Rožnov po devíti kolech bez výhry se ziskem jednoho bodu na posledním místě tabulky. Branky a asistence Rožnova: 4. Ševeček (Prašivka), 12. Barabáš (Ševeček), 43. Burýšek (Hegar).

„ Byl to těžký zápas, kdy jsme dokázali se soupeřem držet krok jen v první a na začátku třetí třetiny. Ke konci zápasu došly síly a už jsme jej jen dohrávali. Musíme se dobře připravit na další zápasy,“ dodal k dalšímu zápasu Zbyněk Macura.