NÁRODNÍ LIGA

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM JEDNOZNAČNĚ PORAZIL SVITAVY. HLUK INKASOVAL V TUŘANECH VE DRUHÉ TŘETINĚ DESET BRANEK

Ve 4. kole florbalové Národní ligy odehrály kluby ze Zlínského kraje dva rozdílné zápasy.

Dařilo se Rožnovu pod Radhoštěm, který zvítězil nad Svitavami 8:1.

,,Utkání se nám povedlo. Po celý průběh zápasu jsme měli víc ze hry. V první třetině jsme se ale ještě do šancí příliš nedostávali.  Naopak Svitavy si vytvořily dvě velké gólové příležitosti. Od druhé části jsme zlepšili obranu a začali jsme dávat branky. Hodně nám také pomohlo, že Jihomoravaně chybovali v defenzívě,“ uvedl po povedeném střetnutí hrající asistent trenéra Valachů Pavel Barabáš.

Neprosadil se Hluk. Slovácké mužstvo prohrálo ve sportovní hale v Tuřanech se silným telnickým celkem TROOPERS 6:12.

,,Ještě v jednadvacáté minutě jsme vedli 2:0. Po dobrém nástupu do zápasu jsme ale od začátku druhé třetiny nezachytili aktivní pojetí domácích. V průběhu druhé části jsme inkasovali deset branek a utkání bylo rozhodnuté. Ve zbytku střetnutí se naštěstí brankostroj telnického týmu zastavil a duel se jenom dohrával,“ konstatoval po utkání vedoucí Hlučanů David Vlachopulos.

Výsledky 4. kola:

1. FBK ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – FBK SVITAVY 8:1 (1:0, 4:0, 3:1)

Branky Rožnova pod Radhoštěm:: Kostelecký 2, Viktořík 2, Chmelař 2, Smékal, Slovák.

Rožnov pod Radhoštěm: Obšívač, Holčík – Stanislav Barabáš, Slovák, Pícha, Žniva, Pavel Barabáš, Chmelař, Hegar, Kostelecký, Adam Burýšek, Kloss, Štůsek, Prašivka, Smékal, Viktořík.

TROOPERS – SPARTAK HLUK 12:6 (0:2, 10:2, 2:2)

Branky Hluku: Duda 2, Kelíšek, Cileček, Olbert, Petlan.

Hluk: Podškubka – Duda, Sochorec, Bartoš, Petlan, Olbert, Štěrba, Kelíšek, Jílek, Holý, Cileček.

ZLÍNSKÁ LIGA

HOLEŠOVSKÁ REZERVA ROZSTŘÍLELA CÉČKO HLUKU

Novou sezonu ve Zlínské florbalové lize mužů velmi dobře začalo béčko Holešova.

Hanáci v 1. kole soutěže remízovali s celkem Koryčan 5:5.  Ve 2. kole porazili céčko Hluku 10:2. V obou utkáních je podržel teprve 17letý gólman Filip Maňas.

,,Do Slavičína, kde se oba duely hrály, jsme odjížděli představou vybojovat alespoň jedno vítězství. To se nám také podařilo,“ byl spokojený s vystoupením svých svěřenců na Valašsku vedoucí holešovského béčka Radim Ernest starší.

V zápase s Koryčany měl jeho tým hodně práce. ,,Mužstvo z Buchlovských hor je nováčkem soutěže. Proto jsme nevěděli, co v okresním derby od tohoto soupeře můžeme čekat.  S mladým bojovným kolektivem jsme ale měli v první třetin převahu. Přesto jsme po ní prohrávali 0:2. Ve druhé části jsme se začali konečně prosazovat v koncovce a vývoj střetnutí jsme po ní otočili na 5:3. Bohužel další šance jsme neproměňovali. A tak pro nás přišel trest. Koryčanský tým nám v posledním dějství vstřelil dvě branky a souboj tak skončil dělbou bodů,“ konstatoval po první partii Ernest starší.

Ve druhém utkání Holešov dominoval. ,,Hlučané jsou tradičním účastníkem Zlínské ligy. Do zápasu nastoupili i s několika hráči se zkušenostmi z áčka hrajícího Národní ligu. To nás ale nezaskočilo a úměrně s přibývajícími minutami jsme navyšovali náš gólový náskok. Třetí třetinu jsme vyhráli dokonce 6:0,“ potěšil skalp kvalitního soupeře Radima Ernesta staršího.

Výsledky 1. a 2. kola:

OREL KORYČANY – FLORBAL SLOW SHOES HOLEŠOV B 5:5 (2:0, 1:5, 2:0)

Branky Holešova B: Krejčí, Dvořák, Radim Ernest ml., Smola, Menšík.

SPARTAK HLUK C – FLORBAL SLOW SHOES HOLEŠOV B 2:10 (1:1, 1:3, 0:6)

Branky Holešova B: Dvořák 2, Smola 2, Menšík 2, Stibora, Leško, Krejčí, Řezníček.

Holešov B: Maňas – Dvořák, Fridrich, Řezníček, Štětkář – Stibora, Krejčí, Radim Ernest ml., Menšík, Leško, Smola, Radim Ernest st.

LIGA VETERÁNŮ

FLORBALOVÍ MATADOŘI Z HOLEŠOVA PO REMÍZE S ALIGÁTORY Z KLOBOUK PORAZILI DRAGONS OLOMOUC

Povedený začátek sezony mají za sebou v Lize veteránů florbalisté Holešova. Ti v 1. a 2. kole soutěže vybojovali 4 body.

Hanáci nejprve remízovali s kolektivem Aligators Klobouky 4:4.

,,S aligátory z Klobouk jsme zápas začali ve vlažném tempu. Přesto jsme v 11. minutě vedli 3:0. Na konci druhé třetiny ale soupeř otočil stav na 3:4. Naštěstí se mi v čtyřiadvacet sekund před koncem utkání povedlo přesnou ranou do horního růžku Hradečného brány vyrovnat na 4.4,“ oddechl si sváteční holešovský střelec Václav Nuhlíček.

V následném duelu Hanáci zdolali kolektiv FBC Dragons 6:3.

,,S novým týmem v Lize veteránů jsme podali zlepšený výkon. O naší výhře s nováčkem soutěže ale rozhodla až třetí třetina. V ní jsme celek z Olomouce přehrávali kombinací a také jsme trestali chyby soupeře v obraně,“ prozradil Nuhlíček.

ALIGATORS KLOBOUKY – FLORBAL HOLEŠOV 4:4 (1:3, 3:0, 0:1)

Branky Holešova: Radek Mikšík, Tkadlčík, Svozil, Nuhlíček.

FBC DRAGONS – FLORBAL HOLEŠOV 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)

Branky Holešova: Richter 2, Dragan, Tkadlčík, Lánský, Černoch.

Holešov: Bártek – Radek Mikšík, Kejnar, Svozil, Vysloužil, Nuhlíček, Dragan, Černoch, Richter, Tkadlčík, Lánský.