Utkání ale bylo dlouho vyrovnané. Domácí si v něm ve 12. minutě po brankách Prašivky a Krhuta vypracovali dvoubrankový náskok. Hluk se však ve druhé třetině zvedl a v pětatřicáté minutě po trefách Rochovanského a Cilečka vyrovnal na 2:2. V posledním dějství ovšem na domácí ploše kraloval Rožnov pod Radhoštěm.

Sršni v sedmapadesáté minutě vedli 7:2. Osmdesát sekund před koncem duelu Cileček gólem na 7:3 už jenom zmírnil porážku Hlučanů.

,,Hluk k nám přijel bez svých nejlepších střelců Martina Krchňáčka, Vojtěcha Dudy a Pavla Krchňáčka. Proto nám bylo jasné, že se hosté stáhnou do obrany a my budeme trpělivě dobývat jejich defenzívu. Zároveň jsme věřili, že slovácké mužstvo překonáme dravostí a kvalitou.“ tušil před utkáním domácí bek Stanislav Barabáš.

Jeho prognózy se potvrdily.

,,Nebylo to však bez problémů. Po první třetině sice všechno nasvědčovalo tomu, že zápas bez problémů vyhrajeme. Měli jsme převahu. Hosté naši branku ohrožovali pouze střelami z poloviny hřiště. Po brance Rochovanského na 2:1 jsme ale znervózněli. V této pasáži střetnutí nám ztvrdly ruce a prohrávali jsme osobní souboje. Nedařily se nám ani přesilovky. Proto jsme sestavu zredukovali na dvě lajny,“ přiznal Stanislav Barabáš.

Ve třetí části se jeho celek znovu dostal do tempa. ,,V závěrečné dvacetiminutovce jsme stříleli z každé pozice a také jsme proměňovali šance. Dařila se nám i kombinace. Vývoj třetí třetiny jsme proto kontrolovali. Hlučany jsme vůbec nepouštěli do šancí. Kolektiv z Uherskohradišťska posledních osm minut útočil pouze sporadicky,“ prozradil Stanislav Barabáš.

,,V utkání, ve kterém nám chyběl hlavní kouč David Vlachopulos a osm hráčů ze základní sestavy, v němž musel v útoku nastoupit náhradní brankář Lukáš Kolečkář, jsme podali solidní výkon. Nevypustili jsme v něm žádný osobní souboj. Mužstvo od začátku do konce bojovalo. Čtyřicet minut jsme s domácím týmem drželi krok. Ve třetí třetině už se ale v zápase projevila kvalita rožnovského týmu,“ konstatoval po derby Pavel Rochovanský, hostující hrající trenér.

V tabulce si Rožnov pod Radhoštěm upevnil pobyt na druhém místě. Hluk je jedenáctý.

Do konce základní části Národní ligy zbývají už jenom dvě kola. Ve 21. kole v sobotu 12. února budou hrát rožnovští florbaloví Sršni opět na domácí ploše. Ve sportovní hale Střední školy informatiky, elektroniky a řemesel přivítají Pelhřimov. Zápas začíná v 18.30 hodin. Hluk se rovněž v sobotu 12. února představí ve sportovní hale v Křenovicích, kde se od 18 hodin utká s celkem Aligators Klobouky.

1. FBK SRŠNI ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – SPARTAK HLUK 7:3 (2:0, 0:2, 5:1)

Branky: Krhut 3, Prašivka, Pavel Barabáš, Smékal, Plandor – Cileček 2, Rochovanský.

Rožnov pod Radhoštěm: Škrobák (Jasný) – Stanislav Barabáš, Drápala, Pavel Barabáš, Šimek, Smékal, Chmelař, Friedel, Hegar, Krhut, Polášek, Kloss, Plandor, Štůsek, Prašivka, Najvar. Trenér: Miroslav Kasl.

Hluk: Tichopádek – Rochovanský, Petlan, Kelíšek, Bartoš, Kolečkář, Štěrba, Váňa, Kundrata, Cileček. Hrající kouč: Pavel Rochovanský.