Domácí po nezdarech v posledních mistrovských duelech potřebují v partii se Severomoravany bodovat, aby se v tabulce posunuli k příčkám zaručujícím postup do play off.

Pro rožnovské Sršně mají souboje s kopřivnickým týmem příchuť derby.

,,Jedná se o už náš druhý zápas s Kopřivnicí v letošní sezoně. Na začátku října jsme na její půdě vyhráli 3:1. Takže v sobotním střetnutí budeme čerpat poznatky z prvního utkání,“ prozradil obránce Rožnova pod Radhoštěm Pavel Barabáš.

Domácí bek ví, že celek z Novojičínska praktikuje aktivní hru, s nepříjemnou dotěrnou téměř celoplošnou obranou.

,,Cílem kopřivnické obrany je soupeře nejenom ubránit, ale také ho rozhodit,“ vypozoroval Barabáš.

Horkou novinkou mezi ralleyovými soutěžemi byla sobotní 1. ÚAMK Daltek Rally 2023, která se jela v okolí Bystřičky a Malé Bystřice na Vsetínsku. Foto: pro Deník/Jiří Hejtmánek
OBRAZEM. Vlček se na Vsetínsku doklouzal pro vítězství v premiérové Daltek Rally

Jeho mužstvo půjde do domácího zápasu se stejnou taktikou, jako v prvním říjnovém duelu.

,,Naši hru postavíme na poctivé obětavé obraně založené hlavně na kvalitním blokování střel. Na míčku budeme hrát sebevědomě a přímočaře,“ plánuje zkušený rožnovský obránce.

,,Utkání může rozhodnout už první branka. Kdo ji vstřelí, bude mít kromě vedení i výhodu, že se dostane do většího klidu, protože očekávám vyhrocené střetnutí. Důležitým faktorem na cestě k tříbodovému zisku bude také herní pohoda a udržení emocí,“ věří, že Sršni souboj s lídrem soutěže zvládnou Pavel Barabáš.