Děti i dospělí si na patnácti stanovištích mohli vyzkoušet nejrůznější dovednosti, z nichž některé znají již jen z vyprávění svých prarodičů - mlácení obilí cepem, mletí na žernovu, praní na valše, stloukání másla, moštování jablek, krouhání a šlapání zelí, hrabání sena.

Letošní stezku dovedností obohatily další stanoviště - tkaní na stavu, dojení ovečky (na trenažeru), velmi zaujal také umělecký kovář. K poslechu hrála cimbálová muzika Polajka, ve stáncích se prodávaly nejrůznější dobroty i bioprodukty. Pozornost návštěvníků tradičně přitáhlo také pečení kváskového chleba ve venkovní peci, letos se na kotlíku v teepee také vařila žinčice.

Akce se uskutečnila ve spolupráci a za finanční podpory města Valašské Meziříčí a společnosti Vakuum servis z Rožnova pod Radhoštěm a bylo by nemyslitelné ji uspořádat bez více než tří desítek dobrovolníků, kterým patří náš obrovský dík za pomoc na stanovištích, s přípravou akce nebo třeba jen darováním jablek na moštování.

Velký dík patří také Honzovi Křivonožkovi, který věnoval naší venkovní chlebové peci litinová prosklenná dvířka a našemu mediálnímu partnerovi - Regionální televizi CZ za natočení reportáže.

Autoři textu: Mirek a Jitka Dvorští