V každém měsíci je připraven jeden koncert a v březnu zájezd do Beskydského divadla v Novém Jičíně na Filharmonii Bohuslava Martinů. „Jsem velmi pyšná, že se nám každoročně daří do Rožnova pod Radhoštěm přivézt naprosté špičky hudební scény vážné hudby, které sklízí úspěchy nejen u nás, ale i po celém světě. V této sezóně nezapomínáme také na začínající umělce,“ popsala s nadšením dramaturgyně T klubu Romana Rusková.

Program čítá sedm koncertů přímo ve městě a jeden zájezdový. Celý cyklus začne 22. září v sále ZUŠ vystoupením flétnistky Michaely Meca a kytaristy Jiřího Meca, kteří se představí jako VientoMarero duo. V říjnu se pak opět v sále ZUŠ představí špičkový flétnista světového formátu Jan Ostrý a klavíristka Silvie Ježková. Listopad bude patřit koncertu studentů Pražské konzervatoře (Adam Klánský a Josef Matěj Švec) a jejich pedagoga Petra Nouzovského.

„Každý z těchto koncertních večerů je, a troufám si říct, že nejen pro mě, nezapomenutelným emočním prožitkem, který je obtížné přenést a proto budu velmi ráda když si na koncerty vážné hudby také cestu najdete,“ doplnila dramaturgyně Rusková.

Rok 2021 bude zahájen novoročním koncertem Bennewitzova kvarteta se slavnostním přípitkem starosty města Radima Holiše. V únoru zavítá do sálu ZUŠ nejprestižnější současný český soubor Smetanovo trio ve složení Jitka Čechová – klavír, Jan Páleníček – violoncello, Jan Tallich – housle.

Po březnovém výjezdu na koncert filharmonie Bohuslava Martinů se pak dění přesune na další dva měsíce do kostela Všech svatých. V dubnu se zde představí Ostrava Brass Quintet a v květnu sezónu zakončí koncert nejvýraznější české varhanice své generace Ireny Chřibkové a hobojisty Jana Adamuse.

Více informací: Romana Rusková, 731 154 244, tka@tka.cz


Autoři textu: T klub – kulturní agentura, příspěvková organizace