Bedřich Randýsek (*1943) se fotografování věnuje od svých dětských let. V šedesátých letech minulého století se pak zapojil do činnosti fotografického klubu Zbrojovky Vsetín a spolu s ostatními členy mapoval život ve Vsetíně i v celém Valašsku.

Příchod digitální techniky Randýskovu fotografickou činnost zcela změnil. „Objevil jsem svět makrofotografie a zkoušel také další žánry. Od přírody, cestování až po portréty. Pustil jsem se rovněž do dokumentování takových akcí, jako jsou Vsetínský krpec, Valašské záření, Vsetínský jazzový festival a další,“ poodhalil vsetínský renomovaný fotograf obsah své prezentace.

Pichlavá krása.
OBRAZEM: Pichlavá krása aneb Kaktusaření, to je vášeň na celý život

Uvedená vsetínská retrospektivní výstava Bedřicha Randýska však není v této oblasti jeho prvotinou. Svou fotografickou tvorbu rozhodně neschovává do šuplíku.

„Svá díla představuje na pravidelných výstavách Fotoklubu Vsetín, výstavách skupiny Foto Q i v galerii Na chodníku. V minulosti uspořádal také dvě samostatné výstavy v prostorách vsetínské radnice, ale i ve Valašském Meziříčí v Galerii U doktorů. Tvorba kolegy Randýska je však známa i na Slovensku. Například v Židovské Sinagoze v Rožumberoku. Pravidelně se také účastní fotografických soutěží, včetně těch mezinárodních, kde získal nejedno ocenění. Je například držitelem Zlatá medaile FIAP,“ poznamenal předseda Fotoklubu Vsetín Jaromír Evják.