Velké Karlovice totiž „hrály“ v seriálu Doktor Martin s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Tahle obec leží v tom nejvýchodnějším cípu České republiky, kde už sousedí se Slovenskem. Velké Karlovice jsou jako stvořené pro výlety a procházky i v zimě, třeba s holemi nordic walking. Ostatně – pokud se ubytujete v některém z místních hotelů, hole vám tu v recepci ochotně půjčí zdarma i s mapou doporučených tras.

Chcete-li se ale nejprve trochu rozhlédnout po kraji, vydejte se rovnou z parkoviště u sjezdovky Razula na nenáročný výšlap k blízké, celoročně přístupné rozhledně Miloňová. Hezké pohledy se vám ovšem naskytnou i při procházce po samotných Velkých Karlovicích. Odpoledne se brzy stmívá a je nejlepší zamířit do některého vyhřátého wellness. Valašsko proslavila i typická krajová kuchyně. Vždyť kdo by neznal kyselici, halušky, frgály a další valašské speciality. Stačí navštívit některou z karlovických hospůdek, a můžete začít ochutnávat.

Některé z nich povýšily valašskou kuchyni na skutečný gurmánský zážitek. Ochutnat můžete třeba pomalu pečené jehněčí kolínko na majoránce s pohankovým kubou, jelení ossobuco se slaninovým pyré nebo lehce uzené hovězí srdce s pohankovými noky a kaštany. Zvěřina pochází přímo z okolních lesů. Dopřát si můžete také telecí Rib eye steak s dýňovým pyré, tarhoňovým risottem a brokolicí nebo Filet Mignon s foie gras, s tagliatelle a hříbky.

Resort Valachy

TARJA a její jedinečný vánoční koncert „Christmas Together“ míří do ZLÍNA!
TARJA a její jedinečný vánoční koncert „Christmas Together“ míří do Zlína
Podzimní kloboukový den. Všichni si netradiční den užili