Nejlepší tým dosáhl v Brumově-Bylnici v závodu složeném z 500 metrů plavání, 22 kilometrů cyklistiky a 8 kilometrů běhu, výsledného času 1:16:51. Druhou příčku obsadili se ztrátou 7 minut a 4 sekund obhájci loňského prvenství tým Běhatlon VK (Tereza Šenkeříková, Marek Žák, Jiří Dohnal), bronzovou pozici vybojovali Hopa junioři (Michaela Bonková, Michal Mana, Mariana Bothová, 1:29:43).

TRIMITY Sport Academy dovedli k zisku zlaté příčky Jiří Mitáček, který úvodních 500 metrů zaplaval za 6:40, Dalibor Hudeček absolvoval 22 kilometrů cyklistiky za 42:47 a Jan Bečica uběhl 8 kilometrů v čase 27:14.

,,Po plavání byl na čele Jiří Mitáček pouze s jednosekundovým náskokem, takže jsem na trať cyklistiky vyjížděl téměř společně s Michalem Manou. Toho jsem bral jako největšího soupeře na bikerové trati. Na kole jsem cítil formu, ale nevěděl jsem, co můžu od Many očekávat. Proto jsem vyčkával a chvíli jsme jeli společně. V prvním kopci jsem se pokusil několikrát zrychlit, abych zjistil, jak bude Mana reagovat. Několikrát jsem se mu na několik metrů vzdálil a tím jsem se přesvědčil, že jsem na tom lépe,“ věřil si Dalibor Hudeček.

Ten si na prvním místě vybudoval malý náskok v průběhu sjezdu na rozbité cestě do Popova, kde se na trati nečekaně objevil kamion a v lese se tady těžilo dřevo.

,,Tento úsek jsem zvládl lépe, než Michal a na první pozici jsem se od něho víc vzdálil. Náskok na první příčce jsem pak pořád mírně navyšoval. Navíc jsem měl výhodu, že zdejší bikerovou trať dobře znal z minulých ročníků. Michal tady jel poprvé,“ upozornil Hudeček.

Do druhého depa přijel s náskokem víc jak 1 minuty.

,,V závěrečném běhu byl Jan Bečica suverénní a tím nám zajistil prvenství v letošním ročníku Valašského triatlonu družstev,“ potěšilo Dalibora Hudečka.

,,Po vyhlašování výsledků jsme s Jiřím Mitáčkem a Janem Bečicou úspěch zapili šampaňským z putovního poháru pro vítěze. Já jsem se poté byl ještě projet na kole po krásném okolí Brumova-Bylnice a při zpáteční cestě domů jsem se ještě stavil na dezert v Luhačovicích,“ užíval si pobyt na Valašsku biker z Hulína Dalibor Hudeček.

V Brumově-Bylnici hodnotili také soutěž jednotlivců.

V závodu mužů první místo vybojoval Libor Foukal (Sportcomplex Břeclav, 1:34:34) před René Slánským (Orel Valašské Klobouky, 1:35:14), třetí byl Bronislav Tkadlec (SKK Bylnice, 1:42:06).

V závodu žen zvítězila zlínská triatlonistka Barbora Žaludková (Cyklogat, 1:44:12), před Darinou Krausovou (Cykloklub Nový

Jičín, 1:47:31) třetí příčku brala za čas 2:16:40 Marie Kunstálová (Šneci v běhu 1).

Letošního ročníku Valašského triatlonu družstev se zúčastnilo 9 tříčlenných týmů, v jednotlivcích pak 11 mužů a 4 ženy.

V jednotlivých disciplínách dosáhli na nejrychlejší časy v plavání Jiří Mitáček (TRIMITY Sport Academy, 6:40) a Michaela Bonková (Hopa junioři, 6:41), v cyklistice Dalibor Hudeček (TRIMITY Sport Academy, 42:47) a Barbora Žaludková (59:38), v běhu Jan Bečica (TRINITY Sport Academy, 27:14) a Darina Krausová (Cykloklub Nový Jičín, 34:11).