Začátek mezinárodního fotbalového turnaje mužů, který má na Valašsku dlouholetou tradici, je v 13 hodin.

V něm se představí mužstva TJ Rokytnice, SK Šanov, celek z Olomoucka FC Sigma Hodolany a slovenský tým z Trenčínska ŠK Horná Súča.

,,Hrát se bude vyřazovacím systémem 2 x 30 minut. Finále 2 x 40 minut,“ prozradil sekretář Rokytnice Lubomír Spáčil.

Semifinálové duely jsou na programu ve 13 a 14.15 hodin. V prvním semifinálovém zápase se od 13 hodin střetne domácí Rokytnice s Hodolany, ve druhém semifinále v 14.15 hodin Šanov vyzve tým z Horné Súče.

Souboj o 3. místo začne v 16 hodin, finále má výkop v 17.30 hodin.

Vyhlášení výsledků je na programu v 19 hodin. Vyhlašovat se bude také nejlepší brankář a nejlepší střelec.

V loňském roce 31. ročník Memoriálu Františka Baklíka vyhrály Hoholany. Mužstvo z Olomoucka ve finále porazilo domácí Rokytnici 4:2. Třetí skončila Horná Súča. Slovenský tým v souboji o bronzovou příčku rozstřílel Šanov 9:0.