Týden pro Zemi bude za spoluúčasti Domu kultury Vsetín a finanční podpory města Vsetín probíhat od 22. do 27. dubna a vsetínské středisko volného času chystá hned několik aktivit.

Jak se můžeme starat o naši planetu - bude zážitková stezka v parku pro MŠ a veřejnost, připravena bude po celou dobu Týdne pro Zemi.

Koncert pro naši planetu - uspořádá ve čtvrtek 22. dubna formou on-line přenosu z Domu kultury.

Dále proběhne 22. dubna videopořad o názorech vsetínských environmentalistů k 31. výročí Dne Země na Vsetíně s názvem Jak pomáháme naší planetě. ALCEDO nezapomíná ani na tradiční soutěž s názvem Ekouš, která bude letos od 22. dubna opět pro rodiče a děti.

Ve spolupráci s Lískou jsme se rozhodli, že pomůžeme Férovému obchodu. Od 22. dubna dostane každý, kdo si objedná menu U Lva nebo ke každému jídlu z Kebab-Side fair trade čokoládku jako dárek,“ uvádí Jaroslav Hlinský z ALCEDA.

Cílem Dne Země je upozornit veřejnost na nemoci, kterými trpí naše planeta, a nabídnout jednoduché prostředky, kterými může pomoct každý z nás. „Letos v netradiční podobě, avšak doufáme, že se veřejnosti budou naše venkovní aktivity líbit stejně jako předchozí procházky, stezky, venkovní výzvy a online verze našich obvyklých akcí,“ dodává Martina Hromadová. O připravovaných aktivitách více zde 

Plakát - Týden pro ZemiPlakát - Týden pro ZemiZdroj: se souhlasem Alceda

Lindita Iljazi