Většina listů ze stromů opadala a to je skvělá příležitost pro Vaše děti, aby nasbíraly opravdu ty nejkrásnější z nich. Pro poslední letošní podzimní výzdobu před adventní dobou budete potřebovat:

  • terakotový květináček
  • nasbírané listy
  • jeřabiny, šípky a žaludy
  • aranžovací hmotu florex

Pokud neseženete šípky ani jeřabiny, dají se koupit v květinářství umělé dekorace na drátku, stejně jako florex.

Květináček mohou děti nejprve pomalovat fixkami, ideálně nesmývatelnými. Poté ho vyplníte florexem až po okraj a necháte hmotu trochu "napít" z vodovodního kohoutku, tak aby hmota nasákla vodou.

A pak už je to čistě na Vašem cítění a kreativitě. Listy nejrůznějších barev zapichujte s dětmi dle libosti zešikma do aranžovací hmoty. Tím, že je napitá vodou listy tak brzy neseschnou. Až budete mít hotový květináček z listů dozdobte šípky na větvičce či žaludy. Dají se využít i živé květiny.
Uvidíte, že výsledná listová dekorace bude fantastická a navíc skvěle zabavíte děti, ale i sebe a strávíte společný čas při tvoření.

Budeme moc rádi, když nám do redakce pošlete své výtvory nebo tipy na další kreativní nápady, co děláte s dětmi během končícího podzimu. Posílat můžete na e-mail: Iveta.MacikSimkova@denik.cz. Vaše příspěvky pak uveřejníme na webu Valašského deníku v rubrice Čtenář reportér.