Ocenění si odnesly 4 třídy vsetínských základních škol: 2. A ze ZŠ Trávníky (169 přečtených knih), 2. A ze ZŠ ze Rokytnice (96 přečtených knih), 3. A ze ZŠ Rokytnice (49 přečtených knih) a úplně nejvíce knih přečetla 5. třída ze ZŠ Integra (240 přečtených knih). Napříč třídami měla úspěch kniha Školní detektiv od Zuzany Pospíšilové. Děti ji hodnotily jako vtipnou a nejvíce je zaujal jeden z hrdinů Radílek.

Vsetínská knihovna ocenila nejlepší čtenářské třídyVsetínská knihovna ocenila nejlepší čtenářské třídyZdroj: se souhlasem MVK Vsetín

Vzhledem k epidemiologické situaci proběhlo slavnostní vyhlášení on-line. Knihovnice se spojily s oceněnými třídami ve výuce, pogratulovaly a povyprávěly si s dětmi o čtení. Třídní učitelé si převzali ceny v knihovně a děti tak získaly knižní ceny a hry, s kterými mohou pracovat jako třída. Tímto děkujeme firmě Austin Detonator s.r.o. za finanční podporu a příspěvek na ceny.

Ředitelka Masarykovy veřejné knihovny Vsetín Daniela Divínová k akci uvedla: „Je vědecky doloženo, že čtení ovlivňuje nejen rozvoj dětské imaginace, lepší pochopení čteného textu, komplexní studijní výsledky žáků ve škole, ale rozvíjí i občanské kompetence v běžném životě. Proto se naše knihovna snaží ovlivňovat a kultivovat čtenářskou gramotnost vlastně již od narození dětí. Vyhlašování různých literárních či čtenářských soutěží patří k základům této snahy a my si nesmírně vážíme práce učitelů, kteří dokáží motivovat své žáky k zapojování se do námi vyhlašovaných soutěží a stejně tak si ceníme výkonu každého zapojeného dítěte, žáka nebo studenta.“

Spontánní reakce a nadšení od dětí i třídních učitelů vsetínské knihovnice během online předávání moc potěšily. Paní učitelka Marie Janíková děkovala za ceny pro děti, které určitě pomohou při výuce a všichni učitelé kvitovali tuto aktivitu na podporu čtenářství. I vzhledem k tomu vyhlásí knihovna další ročník soutěže i letos na podzim.

Kateřina Janošková