Pracovníci vsetínské hvězdárny, která je součástí Muzea regionu Valašsko, připravili na internetový portál Muzeum nás baví novou hru nazvanou „Putování vesmírem“.

Jedná se o vzdělávací kvíz, který vás nejen vyzkouší, ale dozvíte se i zajímavosti z oblasti kosmonautiky, Sluneční soustavy i vzdáleného vesmíru.

Již při zadání jednotlivých otázek se můžete dozvědět spoustu zajímavých a mnohdy pro vás nových informací o vesmíru. Každá správně zodpovězená otázka se počítá, ale i špatná odpověď je k dobru, neboť je vysvětlena a nenápadným způsobem vás poučí a rozšíří vaše všeobecné znalosti.

Tento kvíz je vhodný pro všechny školou povinné i starší a může jej hrát třeba i celá rodina. Aby vás nevyděsily těžké otázky, jsou v každém kole nabídnuty tři obtížnosti: lehké, středně těžké a nejtěžší otázky. Na konci kvízu se díky naší malé raketě seznámíte s některou známou jasnou hvězdou.

Všechny hry na portálu Muzeum nás baví jsou doprovázeny ručními kresbami, a není tomu jinak ani u této hry/kvízu. Univerzální vesmírné prostředí vymyslel a nakreslil vsetínský výtvarník Martin Kubík. Hru najdete zde 

Petr Stolařík, Hvězdárna Vsetín