Stane se tak v tradičním prostředí amfiteátru Na stráni Národního muzea v přírodě – Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v sobotu 22. srpna 2020 ve 22.15.

„Jsme skvělou zprávou, že kapela, která dvakrát získala ocenění na nejprestižnějším festivalu Beatles revivalů na světě New York Beatlefest přijala naše pozvání a celý festival zakončí. I přesto, že doposud jsme se revivalům vyhýbali, tak jedni z objektivně nejlepších na světě na něj jistě patří. Zároveň má hudba The Beatles obrovské množství příznivců a tak věříme, že diváky potěší,“ řekla dramaturgyně kulturní agentury Romana Rusková.

Další hvězdou, která také dorazí ze Slovenska, bude nejlepší slovenská vokální skupina Fragile v sestavě se zpěvačkou a herečkou Soňou Norisovou.
„Fragile, i přesto, že svým názvem není toto uskupení možná až tak známé, jsou naprosto špičkovou vokální skupinou a jsou jednoznačně tou nejlepší na Slovensku. To je myslím známka obrovské kvality,“ doplnila Romana Rusková.


Košická skupina The Backwards začala svou kariéru v roce 1995 původní tvorbou. Poté následovalo spontánní rozhodnutí věnovat se hudbě své nejoblíbenější skupiny Beatles. První koncertní vystoupení se odehrálo v září 1996. Za dobou své existence se vypracovala na jeden z nejlepších The Beatles revivalů na světě.


Fragile je slovenská vokální hudební skupina, kterou tvoří osobnosti známé z televizních obrazovek a divadel. Tváře této skupiny se objevovaly v televizních seriálech, v divadelních a muzikálových představení či v televizních show.


Více informací: Romana Rusková, 731 154 244, tka@tka.cz (https://www.tka.cz/program/2020/08/31-valasske-folkrockovani).

Pozvánka - 31. Valašské folkrockováníZdroj: Tka