Stezku křížem krážem si prošlo téměř 150 účastníků. Nápad vznikl jako výzva pro veřejnost. Ta spočívala v tom, aby se v aktuální době nouzového stavu, kdy většina aktivit probíhá online doma u počítače, rodiny vydaly na procházku městem a přitom se také trochu pobavily.

Po zaslání správného znění tajenky si účastníci mohli v ALCEDU na recepci vyzvednout malou odměnu. „Děkujeme za krásný nápad a procházku. Budeme se těšit na další,“ vzkazuje organizátorům jedna z účastnic. „Doufáme, že se veřejnosti naše venkovní aktivity v době nouzového stavu líbí. Úspěch jsme také zaznamenali s Karnevalovou procházkou umístěnou do parku na Trávníkách a nyní připravujeme Land artovou výzvu na jarní prázdniny. Ani to nebude poslední z aktivit tohoto typu, těšit se můžete na další,“ slibuje Martina Hromadová, pověřená ředitelka ALCEDA.

Poděkování za zapojení se do akce patří organizacím Diakonie, Hvězdárna Vsetín, Kino Vatra – Dům kultury Vsetín, Mateřská škola Vsetín – Kobzáňova, město Vsetín, Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace, Oblastní spolek červeného kříže Vsetín, Smetanova obchodní galerie Vsetín, Turistické informační centrum Vsetín, VKCI – Vzdělávací a komunitní centrum Integra Vsetín.

Lindita Iljazi