Nejlepším dvoučlenným družstvem se stali žáci naší stavební průmyslovky Jiří Daněk a Tomáš Drábek, kteří získali zlatý pohár, hodnotné ceny od sponzorů soutěže a postup na Mistrovství ČR oboru klempíř v Brně. Poprvé za celou dobu trvání soutěže bylo uděleno v roce 2022 mimořádné ocenění regionálního cechmistra Zlín absolutnímu vítězi soutěže, tím se stal Jiří Daněk ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Uvedený žák toto ocenění získal spolu s pohárem vítěze z rukou regionálního cechmistra pana Pavla Loupance, který byl zároveň předsedou hodnotící poroty složené z řad specialistů z oboru klempíř.

Předmětem odborné soutěže družstev byl odborný test a zhotovení klempířských prvků (horní koleno, kotlík, moravský žlab s čelem i hrdlem a spojení závětrné lišty v hřebenu). Žáky na soutěž připravovali pedagogové škol Milena Bryolová, Václav Čep a odborník z praxe Jaroslav Kuběj. Úspěšným žákům naší školy gratulujeme.

Úspěch meziříčské průmyslovky zhodnotila rovněž ředitelka školy Jindra Mikuláštíková: „Naši žáci i mistři odborného výcviku se po dvouletém půstu už velmi těšili na soutěže, kde se mohou porovnat s konkurencí z jiných škol. Jsem velmi ráda, že ty uplynulé dva roky se nepodepsaly na kvalitě naší přípravy a že opět sklízíme ceny."

Miroslav Barabáš, SPŠ stavební Valašské Meziříčí