Náplní výuky v dopoledních hodinách byla především gramatika a tematické situace z běžného života. Po obědové pauze následovala odpolední konverzace, při které se nám střídali vyučující z Itálie a Argentiny. Zajímavou zkušeností je naslouchat různým přízvukům, kdy se výslovnost vyučujících z různých zemí drobně liší.

V odpoledních hodinách jsem podle svých preferencí procestoval velkou část ostrova. Navštívil jsem jak celou řadu zákoutí a snad všechny uličky v hlavním městě, tak projel řadu míst na západním, severním i východním pobřeží ostrova. Vybrat mohu pláž Golden Bay s jemným zlatavým pískem, národní akvárium nebo pevnostní město Mdina nacházející se v centrální části ostrova. Tato pevnost vystavěná na pahorku byla zároveň místem, odkud bylo vidět moře na všechny strany. K dopravě mi sloužila tamní autobusová síť, kdy jsem využíval zakoupenou týdenní jízdenku platící po celém ostrově.

Díky tomu, že je na Maltě angličtina jedním z úředních jazyků, bylo snadné se prakticky s každým na ulici nebo v obchodě bez potíží domluvil.

Uplynulý pobyt hodnotím velmi kladně a přínosně. A to nejen po stránce zážitků a poznání nových přátel a míst, ale především po jazykových dovednostech, kdy jsem odjížděl s pocitem, že mé jazykové dovednosti se posunuly o velký kus vpřed.

Mgr. Lukáš Navrátil, Základní škola Šafaříkova