Okolo 24. března to na Valašsku na jaro moc nevypadalo. O sníh tu nebyla nouze. Bohužel majitelé kol jako by se nemohli dočkat. 

Na kole a na sněhu.Na kole a na sněhu.Zdroj: Allén Mirko Charlie Fordie

Intenzivně se začalo pracovat v centru města Vsetína na odstranění dřevin a stromů pro přípravu prací na výstavbu a rekonstrukci železniční stanice a autobusového nádraží ve Vsetíně.

Příprava prací na výstavbu a rekonstrukci železniční stanice a autobusového nádraží ve Vsetíně.Příprava prací na výstavbu a rekonstrukci železniční stanice a autobusového nádraží ve Vsetíně.Zdroj: Allén Mirko Charlie Fordie

Od 1. ledna 2021 brázdí ulice okresního města Vsetín zbrusu nová technologie dopravy. Staré znečišťující autobusy MHD nyní je nahrazuje 14 nových  autobusů  SOR NBG 12 s pohonem na stlačený plyn CNG, což výrazně přispěje k čistšímu ovzduší. Hráškově zelené autobusy dominují kresby s valašskými motivy lidových písní. Vozidla jsou nízkopodlažní vyhovující starším lidem, vozíčkářům i maminkám s kočárky. Autobusy vsetínské MHD se stávají vzorovou motivací pro další města nejen v ČR. 

Ekologická doprava ve VsetíněEkologická doprava ve VsetíněZdroj: Allén Mirko Charlie Fordie


Na dalším ze snímků je zachycen kolektiv pečlivých zdravotníků Vsetínské nemocnice v úseku očkovacího centra. Nyní zažívají velmi intenzivní nápor, což vyžaduje maximální soustředěnost a pečlivost. Potvrzuje to řada již očkovaných seniorů sdělují: "Měli jsme určité obavy a strach, ale citlivý a přátelský přístup zdejšího kolektivu nám dodal odvahu a přesvědčení dobré věci. Oceňujeme zdravotnice. Jsou to Andělé budoucí jistoty."

Očkování.Očkování.Zdroj: Allén Mirko Charlie Fordie

Allén Mirko Charlie Fordie