Také letos se děti mohly setkat s postavičkami ponocného, Lucie, Mikuláše, čerta a anděla. Všichni účastníci této akce měli možnost obdivovat krásné hanácké a valašské kroje a na památku si domů odnesli vyzdobený papírový zvoneček, perníček a recepty tradičních vánočních valašských pokrmů a napsali dopis Ježíškovi. Také se podívali, jak se vyrábí adventní věnce a u velkého betléma zazpívali vánoční koledy za hudebního doprovodu keyboardu a houslí s manžely Stoklasovými.

Židle č. 14: světlo světa spatřilo poprvé v roce 1859 a od té doby se jí vyrobily desítky milionů kusů. Jedná se o vůbec první Thonetovu židli, která byla konstruována pro průmyslovou velkovýrobu.
Kdo židli má, bydlí. Zajděte na výstavu „nábytku pro každého“

Nádherná atmosféra a rozzářené dětské oči provázely oba dny. Chtěla bych poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě této velmi náročné akce. Děkujeme studentům VOŠ a SPGŠ Kroměříž za pomoc a spolupráci. Velmi děkujeme paní Bronislavě Milé a Magdě Müllerové za ukázky lidových tradic, a jak se slavily Vánoce na Hané a Valašsku. Všem vám přejeme klidný a láskyplný adventní čas. 

Jarmila Vaclachová, ředitelka SVČ TYMY

Soutěž v pojídáni jitrnic na 5 minut.
Jedlíci do sebe tlačili jitrnice na čas. Maxijedlík jich spořádal necelých deset