Valašské Meziříčí se pyšní velmi aktivním Klubem seniorů, který se pravidelně zapojuje do dění ve městě. „V Klubu máme cirka 350 členů, pro které pořádáme množství programů. Nechybí mezi nimi různé druhy pohybových aktivit, besedy a semináře nebo školení například v oblasti počítačové gramotnosti,“ shrnul dlouholetý předseda Klubu seniorů Jindřich Zeť.

Čtvrteční výroční schůze se zúčastnily také místostarostky města Zdislava Odstrčilová a Yvona Wojaczková, které přítomným popřály mnoho elánu do dalších aktivit. Na programu byla i volba komisí a doplňovací volba výboru klubu, v jehož čele už dvacátý rok v řadě stojí Jindřich Zeť.

„Minutou ticha jsme si také připomněli členy klubu a přátele, kteří nás v uplynulém roce opustili,“ řekl Jindřich Zeť a doplnil: „Poté jsme diskutovali o plánech na rok 2020. Chceme se například opět zapojit do soutěže Obec přátelská rodině a seniorům, a pokud budeme úspěšní, pořídit čističky vzduchu do našich společenských prostor. Plánů máme ale mnohem víc.“ O pomyslnou tečku za programem se pak postarala cimbálová muzika Polajka.

Jakub Mikuš