Zrní & Wolf Lost In The Poem
KDY: v pátek 25. října v 19 hodin
KDE: Dům kultury Vsetín
ZA KOLIK: předprodej 260,- na místě 330 Kč

Vsetínský kulturák hostí koncert osobité kladenské hudební skupiny Zrní, která se pohybuje na špičce české alternativní hudební scény již 18 let. Kapela se nechává inspirovat přírodou a jejími principy, krajinou, lidovou hudbou, a zároveň elektronickou dobou. Jako host vystoupí vsetínský písničkář Jan Žamboch z kapely Žamboši se svým sólovým projektem Wolf Lost In the Poem.

close Zrní info Zdroj: DK Vsetín zoom_in

 

Paměť domu č. 5
KDY: v pátek 25. října v 17 hodin
KDE: Tucan Café Valašské Meziříčí


Blížící se výročí republiky si říká o historické okénko i u Tucana. Výstava spjatá přímo s kavárnou nejen o historii domu na Náměstí 5. Vernisáž se uskuteční za účasti majitele a pamětníka pana Jaroslava Kašlíka, který se s přítomnými podělí o vzpomínky.

close Paměť domu č. 5 info Zdroj: Tucan zoom_in

Monkey Business: Bad Time For Gentlemen Tour
KDY: v pátek 25. října od 20 hodin
KDE: M-klub Valmez, Velký sál, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: předprodej 290,- na místě 340,-

Monkey Business. Tato mediálně přeceňovaná parta nafoukaných Pražáků žijící ve věžích ze slonoviny, kde topíc se v přepychu a odtržena od reality všedního dne pracujícího člověka holduje dekadenci, zahálce a veskrze amorálnímu způsobu života, a nedosti na tom snovajíc plány, jak zkazit naši mládež, pokračuje podzimní částí turné Bad Time For Gentlemen 2019. Ve jménu vašich dětí přijďte i vy na koncert, kde pomůžete zatnout tipec těmto zpovykancům a učinit přítrž jejich dekadentním rejdům. Ukažme sílu lidu! Republiku si rozvracet nedáme! Support: Zputnik, po koncertě afterpárty v M-klubu - SpaceT

close Monkey Business info Zdroj: MB zoom_in

Konopný den
KDY: v sobotu 26. října od 15 hodin
KDE: Zámek Vsetín
ZA KOLIK: plné 50 Kč, zlevněné 30 Kč, rodinné 110 Kč, děti do 6 let zdarma

Bojíte se konopí? Spojujete si ho pouze s rekreační drogou? Přesvědčíme Vás o tom, že je to úžasná a mnohostranně využitelná rostlina. Může léčit, šatit, živit, zahřát, dá se z něj postavit dům či vyrobit ekologický plast. Program pro dospělé i děti zahrnuje přednášky o konopí na téma historie, léčivé účinky, textilnictví a stavebnictví. Návštěvníky čekají konopné dílny s ukázkami zpracování konopí, kroucení provazů, výroba konopných panenek či dekorací se symbolem konopí. Dále komentované prohlídky výstavou, prodej konopných produktů i netradiční občerstvení ve formě konopného piva, kávy, čaje, dezertů i pagáčů.

close Konopný den info Zdroj: MRV zoom_in

Výlov choryňského rybníka
KDY: sobota 26. a neděle 27. října od 9 hodin
KDE: Velký choryňský rybník

Slavnostní výlov rybníka Choryně velká připravili na poslední říjnový víkend rybáři z Hustopeč nad Bečvou. Od 9 hodin budou tahat z vody kapry, amury, candáty i tolstolobiky. Tradiční podzimní podívanou si vždy nenechají ujít stovky návštěvníků, na které i letos čeká široká nabídka rybích specialit od rybích hranolek, uzených ryb, pstruhů, ryb v těstíčku až po klasického smaženého kapra. Těšit se mohou také na prodej živých ryb, nebo kolo štěstí.

close Výlov rybníka Choryně info Zdroj: Rybářství Haška zoom_in

Vzpomínka na Bohumila Peroutku
KDY: V neděli 27. října v 15 hodin
KDE: Zámek Vsetín
ZA KOLIK: zdarma

Vzpomínková akce k 50. výročí tragického úmrtí bývalého ředitele a odborného pracovníka Vlastivědného ústavu Vsetín Bohumila Peroutky, který se upálil 28. října 1969 v atriu zámku po tvrdé reakci komunistických funkcionářů na jeho článek Jednapadesátileté Československo, v němž kritizoval sílící státní centralizaci a omezování svobody po únorovém převratu. Pietní akt začne v 15 hodin u pamětní desky v atriu zámku. Poté budou v Mramorovém sále následovat přednášky Lukáše F. Peluňka a Pavla Mašláně (Peroutkův život a dílo) a Petra Blažka (O lidských pochodních v Československu).

close Bohumil Peroutka vzpomínka 50. výročí info Zdroj: MRV zoom_in

Jak šlo vejce na vandr
KDY: v neděli 27. října v 16 hodin
KDE: Divadlo v Lidovém domě Vsetín
ZA KOLIK: 160 Kč, doprovod 1,-

Herci z Divadla loutek Ostrava přivezou loutkovou pohádku pro nejmenší. Činohra je o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak nečinně čekat, až se z něj vylíhne kuře, a zakutálelo se do světa na zkušenou. Vstupné je 160 korun, doprovod dítěte 1 korunu. Doprovodem musí být osoba starší 15 let. Představení začíná v 16 hodin. Předprodej vstupenek na dkvsetin.cz

close Jak šlo vejce na vandr info Zdroj: Divadlo loutek Ostrava zoom_in