Karton je vynikající materiál pro spoustu věcí, tentokrát jsem se rozhodla vyrobit nějaký dárek pro děti. Postýlek se dá udělat, kolik jen máte doma plyšových kamarádů – a třeba jim z kartonu vytvořit i patrové palandy, pokud u vás žije početná populace. 

K výrobě jsem použila tavnou pistoli, křídový sprej Pinty Plus a bavlněnou kroucenou šňůru. Na povlečení a matraci jsem si potom doma ještě našla kousek slabšího molitanu, levnou fleecovou deku a na peřinku a polštářek dva polštářky.

Krabicový domeček pro panenky
Pro radost si rozestavte v domě domečky

Nejprve jsem si na karton narýsovala všechny tři části postýlky, tedy její dno a dvě různě velké pelesti, které zároveň slouží jako nohy. (Je k tomu potřeba pevný nezohýbaný karton nebo ten tenčí dejte ve dvou vrstvách). Vše jsem vystřihla, složila a spasovala k sobě pomocí tavné pistole a nastříkala křídovým sprejem. Ráda ho používám, protože je nádherně matný a hedvábný a suchý cobydup.

Čtěte celý seriál bez omezení. S předplatným Deník.cz získáte navíc výhodné benefity.

Když bylo hotovo, ještě jsem okraje postýlky postupně oblepila šňůrou, abych karton začistila a zároveň ozdobila. Z tenkého molitanu jsem potom ustřihla matraci odpovídající velikosti a potáhla ji kouskem fleecové deky. Vyrobila jsem z ní vlastně natahovací prostěradlo. Předšila jsem rohy, odstřihla přebytky, prošila tunýlek na okraji, navlékla gumu, zapošila a tunýlek došila.

Peřinku a polštářek jsem ustřihla z koupených hotových polštářků a náš plyšáček mohl zalézt do hajan.

„Nějaké krabice se časem dostanou ke každému z nás, a kdyby náhodou ne, v obchodech vám je rádi dají a ještě šťastně zamávají,“ říká Denisa (najdete ji na desina.cz). „Nábytek z kartonu se už běžně dělá i pro dospělé lidi, tak proč ne pro plyšáky?“