NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU?

V roušce Evině
KDY: pátek 17. července od 19.30
KDE: kongresový sál, Horský hotel Soláň
ZA KOLIK: 320 korun/ hosté hotelu za 220 korun

Komediální stand up a song up, v hlavních rolích Michaela Dolinová a Veronika Žilková, v průběhu představení nahlédneme pod roušku kariéry i soukromí, prozradíme, jak vyjít s bulvárem i s žárlivou kolegyní, i to jaké roušky jsou stále in, vstupenky zakoupíte na recepce@hotelsolan.cz.

close V roušce Evině info Zdroj: MD agentura - promo zoom_in

Zámecká noc ve Valmezu
KDY: pátek 17. července od 18 hodin 
KDE: areál zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstup volný

Noční prohlídka zámku Žerotínů, ale také workshop kaligrafie a doprovodné programy ve všech přilehlých galeriích. Tak bude vypadat páteční večer v areálu zámku Žerotínů. Návštěvníkům od 18. hodiny budou zpřístupněny také aktuální výstavy Picasso! či Czech Press Photo a otevřeny budou také zámecké expozice v 1. patře zámku spolu s nově přístupnou barokní kaplí.

close Zámek Žerotínů byl živým tématem na posledním řádném Zastupitelstvu Valašského Meziříčí. info Zdroj: DENÍK/archiv zoom_in

Vsetínská pouť
KDY: pátek 17. – neděle 19. července (pátek od 16:00, sobota od 13.00, neděle od 9.00) 
KDE: areál Fotbalového stadionu Ohrada, Vsetín 
ZA KOLIK: vstup volný 

Kolotoče, cukrová vata a srdce z perníku. Takové asociace se nám vybaví, když se řekne pouť. Ta vsetínská však potrvá v areálu vsetínského Fotbalového stadionu Ohrada celé tři dny. Páteční program startuje v 16 hodin, těšit se můžete i na disko večer s DJ Tomem Vanduchem. V sobotu od 15 hodin ukázka techniky Policie České republiky a Městské policie Vsetín, Moto-trenažér BESIP. Od 20 hodin zapaříte na retro hity s DJ Shanym. Nebudou chybět pouťové atrakce, skákací hrady, horská dráha a skvělé jídlo a pití.

close Přijela k nám pouť (pouť na Horní Bečvě) info Zdroj: Dana Křenková zoom_in

Rožnovské parní léto
KDY: sobota 18. července od 9.25 
KDE: nádraží ve Valašském Meziříčí  
ZA KOLIK: plná cena lístku 70 korun, snížená za 40 korun

Svět parních lokomotiv učaroval nejen v dětství asi každému z nás, vezměte děti a vyrazte nevšední "parní" jízdou po železničních kolejích křižujících Valašsko, z Valašského Meziříčí se jede v 9.25 a v 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí se pak jede v 11.35 a v 15.27, více informací naleznete na webu visitroznov.cz.

close Málo známá parní lokomotiva Velký býček z roku 1828 potáhne v neděli vlak s dřevěnými vagony napříč Valašskem. info Zdroj: DENÍK/Alexandra Buršíková zoom_in

Dvojkoncert Kubuku a 4DOGS
KDY: sobota 18. července od 18 hodin 
KDE: I. nádvoří zámku Žerotínů, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: vstup volný

K létu patří nejen koupání, ale také koncerty. Dorazte na jeden takový v sobotním podvečeru na I. nádvoří zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Od 18 hodin se areál zámku rozezní africkými bubny djembe a basovými bubny a zvonci v podání bubeníků z Kubuku. Poté převezme otěže valašskomeziříčská rocková kapela 4DOGS, které loni oslavila 10 let na hudební scéně.

close 4DOGS info Zdroj: 4DOGS zoom_in

Letní drezurní závody
KDY: sobota 18. července od 9 hodin 
KDE: Jezdecký areál na Nivách, Frenštát pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstup volný

Milujete koně a drezuru? Pak zavítejte v sobotním dopoledni na letošní první drezurní závody v areálu TJ Slovan. Aktuálně je přihlášeno více než sto startujících, bude se na co dívat.

close Drezúra fríských koní na Slavnostech pětilisté růže. info Zdroj: Deník / Zuzana Kyselová zoom_in

Letní móda elegantních dam
KDY: sobota 18. července od 19 hodin 
KDE: velký sál sokolovny, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: 300 korun 

Vyrazte spolu s kamarádkami v sobotním podvečeru a užijte si letní módní přehlídku. Nádherné módní kousky budou předvádět modelky z vašich řad. Navíc je přehlídka prodejní. Hudebně akci okoření Bohuš Matuš a večerem vás provede moderátor Petr Kravčík.

close Módní přehlídka. Ilustrační foto. info Zdroj: Deník / Kamil Košun zoom_in

Červencová noc na Prostřední Bečvě
KDY: sobota 18. července od 19 hodin 
KDE: areál hasičské zbrojnice Kněhyně, Prostřední Bečva
ZA KOLIK: vstupné 50 korun

SDH Kněhyně srdečně zvou na Červencovou noc. K tanci a poslechu zahraje DJ Sun a DJ Moon. Bohaté občerstvení zajištěno. Připravené jsou i soutěže pro dospělé.

close Retrodiskotéka pod širým nebem na náměstí v Kostomlatech. info Zdroj: Deník / Petr Málek zoom_in

Valašský vojvoda jubilující
KDY: neděle 19. července od 15 hodin 
KDE: Dřevěné městečko, Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: plné vstupné 100, snížené 80, dětské 50, rodinné 200 korun

Užijte si nádhernou atmosféru v Dřevěném městečku Valašském muzeu v přírodě a vychutnejte si koncert uspořádaný k 50. výročí založení souboru lidových písní a tanců Valašský vojvoda. Soubor pro svá vystoupení zpracovává region lašsko-valašského pomezí a čerpá ze sbírek sběratelů lidových písní a tanců, jako jsou Leoš Janáček, František Sušil, František Bartoš a další.

close Valašský vojvoda info Zdroj: Vlastimil Bjaček zoom_in

Krojovaná beseda u cimbálu
KDY: sobota 18. července od 14 hodin  
KDE: Kotlová 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné

Přátelství se má utužovat. Své o tom ví i čtyři valašské obce: Horní Bečva, Prostřední Bečva, Hutisko-Solanec a Velké Karlovice, které už po šesté pořádají krojovanou besedu u cimbálu. Dorazte v sobotu od 14 hodin na příjemnou akci do Kotlové a zaposlouchejte se do cimbálové muziky Soláň. Zatančí folklórní soubor Haferka. Občerstvení zajišťuje Valašské okénko s Lucafé. 

close Zbyněk Němeček s cimbálovou muzikou Galán. info Zdroj: archiv CM Galán zoom_in