NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU 21. - 23. srpna?

Janová žije!
KDY: pátek 21. a sobota 22. srpna (pátek od 18 hodin, sobota od 14 hodin)
KDE: fotbalové hřiště, Janová 
ZA KOLIK: pátek 120 korun, sobota - 50 korun, děti do 6 let zdarma, od 18 hodin vstupné 120 korun

Užijte si skvělý víkend v Janové. V pátečním podvečeru od 18 hodin si vychutnejte obří pěnovou párty. V sobotu od 14 do 17 hodin si na své přijdou děti. Je pro ně připravena diskotéka s kostýmy známých pohádkových postaviček a chybět nebude ani ukázka hasičské techniky. Od 18 hodin pak pokračuje retro párty. Víkendovými večery budou provázet ostřílení DJ's. V pátek vás navíc čeká živé vystoupení místní rapové scény včetně speciálního hosta ze Slovenska.

Hurá na letňák na 3Bobule
KDY: pátek 21. srpna od 20.30 
KDE: letní kino u fotbalového hřiště, Prostřední Bečva
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné 

Přijďte si se svou drahou polovičkou nebo třeba s přáteli užít předposlední srpnovou sobotu. Vychutnejte si třetí pokračování úspěšné letní komedie z prostředí prosluněných moravských vinic. V hlavních rolích Tereza Ramba a Kryštof Hádek.

close 3Bobule. info Zdroj: Deník/repro zoom_in

Koncert Ondřeje Fencla
KDY: pátek 21. srpna od 19 hodin 
KDE: penzion Pod Pralesem, Velké Karlovice 
ZA KOLIK: vstupné dobrovolné minimálně 100 korun 

Letošní sezónu Karlovského hudebního léta 2020 zakončí folkrockový zpěvák, textař a kytarista Ondřej Fencl. Užijte si jeho jedinečný koncert a atmosféru.

31. Valašské folkrockování
KDY: sobota 22. srpna od 17 hodin 
KDE: amfiteátr Na Stráni, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji Ticketstream za 450, na místě pak za 550 korun

Nenechte si ujít tradiční multižánrový festival Valašské folkrockování. Od sobotních 17 hodin rozezní rožnovský amfiteátr Na Stráni kapela Druhá tráva v čele s Robertem Křesťanem, v 18.30 převezme hudební otěže slovenská vokální skupina Fragile, kterou vystřídá ve 20.30 Michal Hrůza s kapelou Hrůzy. Ve 22.15 festival uzavře košická Beatles revivalová kapela The Backwards.

close Valašské folkrockování 2019 - Markéta Irglová. info Zdroj: Deník / Martin Mrlina zoom_in

Farmářské trhy ve Vsetíně
KDY: sobota 22. srpna od 7 hodin
KDE: Dolní náměstí, Vsetín 
ZA KOLIK: vstup volný

Další trhy jsou tu, nakupte si výsostně regionální produkty, květiny, zeleninu a ovoce. Nasajte skvělou atmosféru, v sobotním ránu si přivstaňte a vyrazte s celou rodinou na vsetínské Dolní náměstí. Pokud byste termín nestihli, nesmutněte, trhy se tu budou konat každou druhou sobotu a to až do října.

Oslavy 70 let vsetínské hvězdárny
KDY: sobota 22. srpna od 16 do 23 hodin
KDE: hvězdárna, Vsetín 
ZA KOLIK: 40 korun
 
Oslavte spolu se vsetínskou hvězdárnou její kulaté výročí. Od 16 hodin bude pro vás i vaše děti připraven bohatý program, jenž vám přiblíží činnost hvězdárny a nabídne spoustu zábavy. Děti se zabaví u výtvarných dílniček i na herních stanovištích. Dospělí mohou zavítat na přednášky. Od 19 hodin opékání špekáčků. Od 20 hodin projekce na venkovním plátně a mnoho dalšího, tak dorazte.

close Slavnostní otevření hvězdárny 30. července 1950, kterého se zúčastnilo na 150 pozvaných hostů i zájemců z řad veřejnosti. info Zdroj: archiv Hvězdárny Vsetín, www.hvezdarna-vsetin.cz zoom_in

Pták Ohnivák a Liška Ryška
KDY: sobota 22. srpna od 10 hodin  
KDE: šindelový domeček, Prostřední Bečva
ZA KOLIK: neuvedeno

Odtrhněte své děti od tabletů a chytrých telefonů a zajděte s nimi na klasickou loutkovou pohádku na motivy K. J. Erbena, kterou zahraje divadlo Vypravěč pohádek. Vnořte se spolu s nimi do nádherného příběhu.

Koncert Docuku aneb Lidé městu, město lidem 
KDY: sobota 22. srpna 18 hodin 
KDE: amfiteátr, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: zdarma

Nepropásněte jedinečný koncert valašskomeziříčské folklorbeatové kapely Docuku. Koncert je poděkováním všem zdravotníkům, lékárníkům, sociálním pracovníkům, policistům, strážníkům, hasičům, učitelům, pracovníkům volnočasových organizací, skautům, prodavačům, řidičům veřejné dopravy, pracovníkům úřadů a pošty, podnikatelům a všem dobrovolníkům za obětavou práci a pomoc při zvládání koronavirové krize ve Valašském Meziříčí a okolí.

close Folklorbeatová kapela Docuku z Valašského Meziříčí info Zdroj: archiv kapely Docuku zoom_in

4. Dostaveníčko v zámeckém parku
KDY: neděle 23. srpna ve 14, 15 a 16 hodin 
KDE: zámek a park v Lešné u Valašského Meziříčí
ZA KOLIK: plné 50, snížené 30, rodinné 120 korun

Projděte se zámeckým parkem v Lešné u Valašského Meziříčí spolu s hraběnkou i dalšími členy šlechtického rodu Kinských. Nenechte si v neděli ujít další kostýmovanou prohlídku, při níž se atraktivní formou seznámíte nejen s historií parku. Kromě parku si můžete zajít prohlédnout i výstavy a historické zámecké pokoje. Pro děti je připraveno zajímavé zpestření v podobě pátrání po truhle s pokladem.

Planetárium na zámku
KDY: neděle 23. srpna ve 14, 15, 16 a 17 hodin 
KDE: zámek, Vsetín 
ZA KOLIK: plné vstupné 50, snížené pak za 40, korun 

Vydejte se na úchvatnou vizuální procházku vesmírem. V nedělním odpoledni ve 14, 15, 16 nebo v 17 hodin zavítejte do mobilního planetária (prostorné nafukovací kopule) na vsetínském zámku. Projekce bude doplněna také odborným komentářem. Kapacita planetária je omezena, proto přijďte zavčas. V ceně vstupného je i prohlídka přízemí zámku.

close Planetárium na zámku Vsetín info Zdroj: Muzeum regionu Valašsko zoom_in