KAM O VÍKENDU 9. - 11. ŘÍJNA?

***Vzhledem k neustále se vyvíjející situaci a vládním opatřením týkajících se pandemie, je možné, že některé z avizovaných akcí mohou být zrušeny. Pro aktuální informace o možném zrušení jednotlivých událostí proto prosím sledujte internetové stránky či Facebook s aktuálními informacemi od pořadatelů akcí, a také web Ministerstva zdravotnictví: 
https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/***

Noc s Andersenem – doma
KDY: pátek od 9. října od 19 hodin 
KDE: doma 
ZA KOLIK: zdarma 

Bez pohádek od Hanse Christiana Andersena nedáte ani ránu? Milujete je od dětství a čtete je i svým dětem? Pak se zapojte do jubilejní 20. Noci s Andersenem, která se však letos skrze proti-covidová opatření nemůže uskutečnit ve vsetínské knihovně. Můžete si však společně s dětmi udělat domácí pohodu a číst hezky z tepla domova, ze svých „ušáků“ či pelíšků. Pokud budete chtít, můžete pak sdílet fotografie Vašich zážitků, malování obrázků, divadélek, krátkých videí při čtení na Facebooku vsetínské knihovny.

Výstava živých hub v zámcích Lešná a Vsetín
KDY: od úterý 6. – neděle 11. října 
KDE: zámek Vsetín, zámek Lešná u Valašského Meziříčí
ZA KOLIK: plné 50, snížené 30 korun (Vsetín) a 30, snížené 15 korun (Lešná) 

Houbaření je vaší vášní? Přijďte si prohlédnout nádherné houbařské úlovky i neznámé druhy hub. Součástí výstav, které od úterý do neděle probíhají na zámku Vsetín a zámku Lešná, budou také mykologické poradny.

close Kozák březový info Zdroj: Dana Křenková zoom_in

Festival ptactva na zámku Vsetín
KDY: sobota 10. října od 8 hodin    
KDE: sraz účastníků u vstupu do Panské zahrady ze strany od náměstí Svobody, zámek Vsetín 
ZA KOLIK: vstup volný

Pozorujete rádi ptáky? A v zimě jim společně s dětmi sypete krmení? Pak si nenechte ujít jedinečnou akci Festival ptactva v Panské zahradě. Vaším průvodcem bude kurátor Zdeněk Tyller, který bude vyprávět o životě pozorovaných ptáků a vysvětlí, proč se vlastně ptáci kroužkují. Při nepřízni počasí se přesunete na vsetínský zámek, kde vystoupáte na věž a poslechnete si také přednášku věnovanou ptákům. Pro bližší informace volejte na telefon 775 284 222.

Do kina na nového Pinocchia
KDY: sobota 10. října od 16.30  
KDE: kino Vatra, Vsetín 
ZA KOLIK: 120 – 140 korun

Kdo by neznal příběh o panáčkovi vyřezaném ze dřeva, o statečném Pinocchiovi. Vychutnejte si spolu s dětmi v sobotním odpoledni jedinečný filmový počin režiséra Mattea Garroneho. Ponořte se do příběhu řezbáře Geppetta, jenž vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna.

close Snímek Pinocchio info Zdroj: Bohemia MP zoom_in

Improliga aneb Valouny vs. Lísky
KDY: sobota 10. října od 19 hodin 
KDE: M – klub, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: na místě 100, v předprodeji 80 korun

Nenechte si ujít improvizační souboj mezi místními valašskomeziříčskými impromágy Valouny a boskovickými odhodlanými Lískami. Nechte se vtáhnout do fantazií improvizátorů a na krátkou, leč cennou chvíli, zapomeňte na aktuální dění ve světě.

Valašský hortikomplex v Dřevěném městečku
KDY: od soboty 10. do neděle 18. října (9.00 - 16.00) 
KDE: Dřevěné městečko, Janíková stodola, Valašské muzeum v přírodě, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstupné do Dřevěného městečka: plné 100, snížené 80, děti do 15 let 50 korun

Podzim je tady a s ním již tradiční Valašský hortikomplex, na kterém se můžete kochat nádhernou úrodou z polí, zahrad i sadů. Těšte se na nádherná červená jablka i obří dýně a mnoho dalšího.

close Exponáty výstavy s názvem Úroda z polí, zahrad a sadů aneb Valašský hortikomplex, která se koná v Janíkově stodole ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm od 12. října do 20. října 2019. info Zdroj: ÚS ČZS Vsetín zoom_in

Nová výstava aneb Ve stínu pípy
KDY: do úterý 26. ledna 2021, denně od 9 do 17 hodin, mimo pondělky 
KDE: zámek, Vsetín 
ZA KOLIK: plné 50, snížené 30 korun

Jste pivní fajnšmekři a svět zlatého moku vás zajímá i v rámci jeho specifického procesu výroby spolu s historií hospod a výčepů? Pak je právě Vám určena jedinečná výstava Ve stínu pípy, která představí například dobový výčep, který zapůjčil soukromý sběratel Jiří Mikulášek. Dozvíte se také zajímavé informace o historii čtyřiadvaceti vsetínských hostinců. Výstava však není věnována pouze pivovarnictví, ale své místo zde našla pochopitelně i pálenka a její výroba a mnoho dalšího.

Festival ptactva – Choryňské rybníky
KDY: neděle 11. října od 8.45 
KDE: sraz v 8.45 hodin na vlakovém nádraží ve Lhotce nad Bečvou, cílem jsou Choryňské rybníky 
ZA KOLIK: vstup volný 

Kdo nestihne v sobotu zajít na Festival ptactva na zámek Vsetín, má možnost dozvědět se o ptačím životě v neděli ráno při procházce z vlakového nádraží Lhotka nad Bečvou k Choryňským rybníkům. Vaším průvodcem bude Zdeněk Tyller, který vás seznámí s ptačí biologií i ekologií, životní strategií ptáků či odchytu a jejich kroužkování. Při silné nepřízni počasí (za trvalého a vydatného deště) se akce nekoná. Více informací o konání akce na telefonním čísle 775 284 222.

close Sýkorka modřinka info Zdroj: Dana Křenková zoom_in

Nová výstava o nevítaných návštěvních na zámku Vsetín
KDY: do neděle 15. listopadu (denně od 9 do 17 hodin, mimo pondělky) 
KDE: zámek, Vsetín 
ZA KOLIK: plné vstupné 50, snížené 30 a 15 korun 

Co mají společného netýkavka žlaznatá, bolševník velkolepý, psík mývalovitý a další nepůvodní druhy rostlin a zvířat? Odpovědi na tyto otázky naleznete v nové výstavě – Nevítaní návštěvníci na zámku Vsetín. Dozvíte se o nepůvodních druzích naší fauny a flóry, odkud se k nám dostaly a jaký je dopad jejich života v naší krajině.

Výstava fotografií hub Jiřího Nováka
KDY: denně kromě pondělí do 20. prosince (od 9 do 17 hodin, mimo pondělky)
KDE: chodby zámku, Lešná u Valašského Meziříčí
ZA KOLIK: plné vstupné 30, snížené 25 korun

Co Čech, to houbař. Houbaření je v nás silně zakořeněno a podlehnout po nalezení výstavního křemenáče či hříbka, je opravdu jednoduché. Pojďte se kochat houbami na unikátních fotografiích amatérského mykologa Jiřího Nováka. Výstava potrvá na chodbách lešenského zámku až do 20. prosince. K vidění jsou vzácné i běžné druhy hub rostoucí na jaře a začátku léta. Fotografie jsou malou předochutnávkou blížící se výstavy živých hub, která na zámku Lešná u Valašského Meziříčí proběhne od 5. do 11. října.

close Hřib kovář info Zdroj: Dana Křenková zoom_in