NA CO SE TĚŠIT O VÍKENDU 11. - 13. září?

Den se Světluškou
KDY: pátek 11. září od 7 hodin 
KDE: ZŠ Záhumení, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstup volný /dobrovolné

Sbírkové dny Světlušky na podporu nevidomých jsou tu. Na Základní škole Záhumení však studenti nevyjdou pouze do ulic, ale připravili i další doprovodný program přímo na své škole. Ve 12 hodin si tak budete moci vyzkoušet zážitkové aktivity poslepu a od 14 hodin pak studenti rozehrají loutkovou pohádku o Nebojsovi.

Valašské zkušebny již počtvrté v Rožnově
KDY: pátek 11. září od 17 hodin
KDE: "teslácké" náměstí 1. máje a přilehlý klub Vrátnice, Rožnov pod Radhoštěm 
ZA KOLIK: vstupné 100 korun

Bigbít, hardrock, bluesrock nebo metal? Ano, to vše a mnohem více na v pořadí již čtvrtém ročníku festivalu Valašské zkušebny. Od 17 hodin si užijete mix bigbítu a jazzrocku kapely Biograf Band, střídat je bude kapela Grogy, Kowall company a další. Z Plzně přijede místní skupiny podpořit legendární Znouzectnost. Koncerty proběhnou na „tesláckém“ náměstí 1. máje a v klubu Vrátnice. 

close Zkušebny 2018 info Zdroj: promo festivalu zoom_in

Slavnostní otevření komunitní zahrady Na vlně
KDY: pátek 11. září od 16 hodin
KDE: Chodská 697, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstup volný 

Přijďte se seznámit s novým místem k relaxu blízko centra města. Zahrada Na vlně bude sloužit Rožnovákům i okolním obyvatelům všech věkových kategorií jako místo k odpočinku, pořádání komunitních akcí, setkávání se s přáteli, ale také k poznávání rostlin, ochutnávání a sklízení plodů a bylinek i péči o ně. Děti i dospělí se mnohou těšit na tvoření pro malé i velké, žonglovací workshop, malování na obličej a mnoho dalšího. V případě nepříznivého počasí se akce přesune na jiný termín.

Valašské záření ve Vsetíně
KDY: pátek 11. a sobota 12. září
KDE: Dolním náměstí a Svárov,filmové projekce v kině Vatra a výstavy v kině Vatra a na Galerii Stará Radnice, Vsetín
ZA KOLIK: vstup volný, na koncert No name v DK Vsetín od 450 korun 

Jste ještě stále myšlenkami v hřejivém létě? Vstupte do září po boku dvoudenního multižánrového festivalu Valašské záření. V pátek i v sobotu na vás na vsetínském Dolním náměstí a Svárově čeká bohatý program plný koncertů. 

V pátek 11.9 se představí kromě jiných: DOCUKU, Dareband, Old Skart, Mike Ross Band, The People, Power 5, ANNA K., Naty & Gents.

V sobotu 12.9. 2020 vystoupí například: Stanley Dixie Street Band, Koňaboj, Braagas, Docela + Ledaco, Naďa Urbánková & Bokomara, Bulletproof Puppets, Princess Queen Revival, Dirty Old Dogs, Dan Bárta a Ilustratosphere, Waťák a v 19 hodin "U Partyzánů" proběhne TAJNÝ KONCERT.

close Valašské záření info Zdroj: DK Vsetín zoom_in

Ondrášova valaška opět v Rožnově
KDY: pátek 11. – neděle 13. září (pátek od 15.30, sobota od 10.00, neděle od 11.00) 
KDE: Masarykovo náměstí, Komorní amfiteátr a Podium na paloučku ve Dřevěním městečku, Rožnov pod Radhoštěm
ZA KOLIK: vstupné do Dřevěného městečka přes den: plné 100, snížené 80, děti do 15 let 50 korun; večerní vstupné je dobrovolné v rámci benefičních vystoupení

Tanec, zpěv, folklor a tradice. V pátek začíná v pořadí již 3. ročník přehlídky uměleckých a folklorních těles – Ondrášova valaška. Od 15.30 si na Masarykově náměstí vychutnejte animační pozvánku na celé tři přehlídkové dny. Od 19 hodin se pak těšte v Komorním amfiteátru Dřevěného městečka na autorský benefiční pořad Ivo Mikuše.

V sobotu na vás čeká celodenní program, který zahájí dětské folklorní soubory Malý Radhošť, Děcka z Kunovic a Ondrášek. Nebude chybět ani taneční workshop.

V 19 hodin pak nezmeškejte galaprogram SĽUKu Bratislava a mnoho dalšího. Na přehlídku se nevybírá vstupné. Návštěvník přes den až do uzavírky Muzea platí standardní vstupné do Muzea, večerní programy v pátek a v sobotu jsou benefiční. Páteční benefiční vystoupení je ve prospěch Valašského muzea v přírodě a výtěžek poputuje na obnovu soch a náhrobků ve Valašském Slavíně. Výtěžek ze sobotního benefičního večera půjde na podpůrnou sociální službu.

close Druhý ročník přehlídky folklorních a uměleckých souborů Ondrášova valaška v Rožnově pod Radhoštěm info Zdroj: Deník / Eva Lukášová zoom_in

Objevte kouzelný svět trav v Zubří
KDY: pátek 11. – sobota 12. září (pátek 8.00 – 16.00; sobota 8.00 – 14.00) 
KDE: areál Výzkumné stanice travinářské (u rybníků), Zubří
ZA KOLIK: vstup volný

Zajímá vás svět trav? Pak zavítejte do Zubří do genofondové zahrady Výzkumné stanice travinářské, kde si pro vás připravili bohatý program. Úvodem se seznámíte s travami našich zahrad, luk a polí, nebudou chybět ani ukázky zahradní a maloparcelní techniky nebo třeba ochutnávka a prodej pohanky. Návštěvníci si mohou zakoupit také sazenice okrasných trav, bylinek a květin, nebo podzimních dekorace.

Medový den ve Valmezu
KDY: pátek 11. září od 9 do 17 hodin
KDE: náměstí, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: vstup volný

Milujete med, a to nejen v čaji, na chlebu nebo v kávě? Pak si nenechte ujít Medový den na meziříčském náměstí. Akce je určena široké veřejnosti. Na své si přijdou dospělí i rodiny s dětmi nebo školy. Na akci budete moci zakoupit nejrůznější medové produkty, svíčky z včelího vosku medovinu a mnoho dalšího. Nebude chybět ani bohatý doprovodný kulturní program s cimbálovou muzikou, soutěžemi pro děti, soutěží o nejlepší med či odbornou přednáškou nejen pro včelaře.

close Medový den na náměstí ve Valašském Meziříčí; středa 4. září 2019 info Zdroj: Josef Beneš zoom_in

Dolnobečvanské zemňákobraní
KDY: sobota 12. září od 14.30 hodin
KDE: místní náves, Dolní Bečva 
ZA KOLIK: neuvedeno

Brambory, zemňáky, erteple, kobzoly či krumple. Ať už této zdomácnělé zelenině, kterou objevili v Americe, říkáte jakkoliv, dorazte na dolnobečvanské zemňákobraní a užijte si skvělé sobotní odpoledne plné soutěží a bramborových specialit. Akci hudebně okoření vystoupení Ensemble Flair a Trnkovjanky.

Rožnovské parní „léto“
KDY: sobota 12. září od 9.25 
KDE: nádraží ve Valašském Meziříčí  
ZA KOLIK: plná cena lístku 70 korun, snížená za 40 korun 

Svět parních lokomotiv učaroval nejen v dětství asi každému z nás, vezměte děti a vyrazte nevšední "parní" jízdou po železničních kolejích křižujících Valašsko, z Valašského Meziříčí se jede v 9.25 a v 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí se pak jede v 11.35 a v 15.27, více informací naleznete na webu visitroznov.cz 

close Málo známá parní lokomotiva Velký býček z roku 1828. info Zdroj: DENÍK/Alexandra Buršíková zoom_in

Zažít Valmez jinak
KDY: sobota 12. září od 8 hodin 
KDE: Stříbrná ulice, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: vstup volný

Přijďte zažít své město jinak. Zajděte do Stříbrné ulice plné inspirace, kulinářských specialit a zajímavého programu. Hned ráno v 8 hodin v parku Kinských začíná Jóga s Lídou.
V 9 hodin je pak pro běžce k dispozici triatlonistka Jana Machačová. Vezme vás na výběh a je připravená na dotazy ohledně běhání. Odpoledne se těšte na koncerty na náměstí za kostelem, prohlídky kostelní věže, workshopy a spoustu dobrého jídla. Prostě zažijte Valmez jinak a inspirativně.

Podzimní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů
KDY: neděle 13. září od 15 hodin 
KDE: Amfiteátr v parku u zámku Kinských, Valašské Meziříčí 
ZA KOLIK: vstupné v předprodeji 150, na místě 200 korun 

Zavítejte na již tradiční podzimní koncert zlínského symfonického tělesa, Filharmonie Bohuslava Martinů. Zazní celkem patnáct skladeb například od Vivaldiho, Mozarta, Čajkovského, Verdiho, Chačaturjana a dalších. To celé pod taktovou skvělého dirigenta Leoše Svárovského. 

close Filharmonie Bohuslava Martinů info Zdroj: KZ Valašské Meziříčí zoom_in