Country večer s kapelou Grassband Karolinka
KDY: sobota 18. ledna v 18.30
KDE: Plzeňská pivnice Karolinka

Grassband Karolinka, v sobotu 18. ledna v 18.30 Plzeňská pivnice Karolinka

Bluegrass, blues i country bude znít třetí lednovou sobotu v pivnici v Karolince. Na country večer zve všechny milovníky této hudby pětice muzikantů, kteří nejsou mezi muzikanty žádnými nováčky.

GrassbandZdroj: promo

Francolhotský kyseláč
KDY: v sobotu 18. ledna od 14.30
KDE: Ranč U Zvonu, Francova Lhota

Spolek hřibařů Francova Lhota zve na 15. ročník Francovolhotského kyseláče. Soutěžní košt hub v kyselém nálevu se koná v Ranči u Zvonu. Bude mu předcházet přednáška o houbách a houbaření (od 14.30). Součástí kyseláče bude tradičně také soutěž O nejlepší slivovici. Vzorky hub i slivovice se přebírají od 13 do 14 hodin. Kdo přinese vzorky do soutěže, stává se zároveň hodnotitelem a porotcem.

Francolhotský kyseláčZdroj: Deník/Martin Mrlina

Galavečer boxu 
KDY: sobota 18. ledna od 18.00
KDE: Vsetín, dům kultury
ZA KOLIK: 380,-

Spartakus Vsetín připravil na tuto sobotu sportovně-společenskou a také charitativní akci na podporu léčby Kubíka Guryči. Galavečer boxu bude hostit vsetínský kulturní dům. Za domácí zápasníky nastoupí jediná zástupkyně něžného pohlaví, šestnáctiletá Natálie Kozubíková. Mezi muži se představí Martin Dědek, Jakub Holec, Pavel Tichánek, Marek Sábl nebo David Húšť. Vstupenky je možné koupit už jen před akcí za 380 korun. Pro ty, kteří se nezúčastní galavečera, je možnost přispět na nemocného Kubíka na bankovní účet č. 3928413359/0800.

Galavečer boxuZdroj: promo

Choroby a škůdci švestek 
KDY: neděle 19. ledna od 15.00
KDE: Muzeum v Zubří
ZA KOLIK: zdarma

Choroby a škůdci švestek, neděle 19. ledna od 15 hodin, Muzeum v Zubří

O chorobách a škůdcích švestek se rozpovídá dlouholetý vedoucí rostlinolékař okresu Vsetín Zdeněk Trčálek v neděli od 15 hodin v Muzeu v Zubří. Řeč přijde na houbové nemoci, šárku švestek, puchrovitost, skvrnitost i na škůdce jako jsou pilatka švestková, obaleč švestkový, hálčivci a svilušky, mšice a nový škůdce, který k nám dorazil za poslední čtyři roky z Balkánu a tím je tmavka švestková. Vstup je zdarma.

švestkaZdroj: promo

Divadlo dětem: Čtyřlístek a talisman moci 
KDY: neděle 19. ledna v 16.00
KDE: Divadlo v Lidovém domě Vsetín
ZA KOLIK: děti 160,- doprovod 1,-

Divadlo dětem: Čtyřlístek a talisman moci, v neděli 19. 1. v 16.00, Divadlo v Lidovém domě Vsetín

Hostující pražské Divadlo D5 – dětská scéna přiváží na Vsetín další příběh pro nejmenší diváky. Fifinka, Myšpulín, Pinďa a Bobík – to je legendární Čtyřlístek, který na Valašsko zavítá se zbrusu novým a napínavým dobrodružstvím. Představení se uskuteční rámci cyklu Divadlo dětem. 

ČtyřlístekZdroj: promo

Ripoff Raskolnikov
KDY: neděle 19. ledna v 19.30
KDE: Malá scéna za oponou, Valašské Meziříčí
ZA KOLIK: na místě 210,- v předprodeji 180,-

Vynikající bluesový kytarista a zpěvák rakouského původu Ripoff Raskolnikov zavítá v neděli 19. ledna na Malou scénu za oponou v Kulturním zařízení města Valašské Meziříčí. Doprovodí jej muzikanti Szabolcs Nagy (piano), Laszlo Varga (baskytara) a Lajos Gyenge (bicí). Koncert začíná 19.30 hodin. Ripoff Raskolnikov je považovaný za jednu z kultovních postav evropské bluesové scény a je držitelem několika evropských bluesových cen. Letos v létě předskakoval v Praze čtyřnásobnému držiteli Grammy, Američanovi Keb' Mo', jedné ze současných legend světové bluesové scény. „Raskolnikov je jednou z nejvýstřednějších postav folk-bluesové scény v Evropě. Nejvíc inspirace čerpal v tvorbě těch nejsyrovějších představitelů meziválečného blues jako jsou Blind Willie McTell, Skip James, Robert Johnson nebo Johnny Lee Hooker,“ přiblížil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení Valašské Meziříčí.

Ripoff RaskolnikovZdroj: promo