„Nejprve využil neznámý pachatel krátce po sedmé hodině ráno chvilkové nepřítomnosti řidiče Fordu Tranzit před pekařstvím v Hrachovci,“ uvedl asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Jak dále sdělil, šestadvacetiletý šofér nechal vůz odemčený. Zloděj mu z kabiny sebral hnědou koženou peněženku se sedmnácti tisíci korunami v hotovosti a osobními doklady.

Druhá krádež se odehrála o čtyři hodiny později v Nádražní ulici v Rožnově pod Radhoštěm. „V tomto případě se neznámý zloděj vloupal do zaparkovaného Volkswagenu Jetta,“ sdělil Zgarba.

Podle jeho slov si z vozu odnesl světle hnědou pánskou tašku s mobilem, černou koženou ledvinku se třemi a půl tisíci českými korunami a čtyřmi tisíci sedmi sty korunami slovenskými.

„Mimo tyto věci měli majitelé ve voze i náhradní klíče od auta a od bytu,“ doplnil Zgarba. V případě druhé krádeže byli poškozeni padesátiletý muž z Čadce a jednatřicetiletý muž z Kysuckého Nového Mesta.

Policisté varují, že podobné případy vloupání do vozidel se množí. „Řidiči by neměli nechávat cenné věci na sedadlech, když od auta odcházejí. Tím přitahují pozornost zlodějů,“ upozornil Zgarba.