„Na pozemek firmy pronikl přes oplocení, které na třech místech prostříhal,“ potvrdil asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba. Zloděj navíc poškodil osvětlení a bezpečnostní sirénu.

To ovšem nebylo všechno. „Vypáčil dveře do podatelny, kde se následně pokusil dostat do firemního trezoru. To se mu ale nepodařilo,“ doplnil Zgarba.
Neznámý lump s prázdnou ale neodešel. Odnesl si s sebou sto deset kilogramů měděného drátu.

„Poté se přesunul do dřevěné buňky na nádvoří, kde ze zásuvky jedné ze skříněk sebral mince různých hodnot za více než sedm set korun,“ pokračoval asistent policejního ředitele.

Podle jeho slov v buňce také nalezl klíče od nakladače a nákladní Tatry 815, které byly zaparkovány na nádvoří. Obě auta už jen prohledal, nic, co by mohl ukrást, tam totiž nenašel.

Jak policisté uvedli, tentokrát se zloděj se svou prací příliš nepáral. „Počínal si dost nevybíravě. Poškodil také panel bezpečnostního systému a vytrhal dokonce šňůry telefonů,“ poznamenal Zgarba.

Hodnota všech ukradených věcí se nakonec vyšplhala na sedmnáct a půl tisíce korun. Spoušť, kterou po sobě zanepoberta zanechal, ocenila firma na částku necelých dvacet tisíc korun.