„Hlášení o požáru jsme obdrželi o čtvrt na čtyři odpoledne,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Podle něj hlášení současně provázela informace, že v hořící buňce by mohli být lidé. Občas v ní totiž přespávali dva bezdomovci.

„K ohni hned vyrazili hasiči ze Vsetína se dvěma cisternami a také dobrovolní hasiči z Jablůnky a Bystřičky,“ řekl mluvčí hasičů. Jak dále uvedl, záchranáři po příjezdu k hořícímu domku pronikli do zakouřené místnosti, kde nalezli muže bez nohy. „Bezdomovec se při požáru nadýchal nebezpečných zplodin. Vyvezli jsme jej ven na jeho starém a poškozeném invalidním vozíku,“ popsal Mitáček. Na místo byly povoláni také zdravotníci.

V průběhu hodiny, kdy hasiči hasili oheň, se k domku vrátil i druhý obyvatel buňky. Muž měl na sobě povrchová zranění, a proto byl i on předán do péče zdravotníků. „Oba utrpěli pouze drobná poranění, přesto byli preventivně převezeni do vsetínské nemocnice, kde byli jednorázově ošetřeni,“ řekl operační důstojník policie ve Vsetíně.

Podle něj byli po ošetření z nemocnice propuštěni. Jejich hospitalizace nebyla nutná. „Zjišťování příčin požáru se poté ujal vyšetřovatel hasičů z Valašského Meziříčí,“ podotkl operační důstojník. Příčinou vzniku požáru byla neopatrnost při kouření. „Škoda, která vznikla se nevyčíslovala, protože stavební buňka je určena k demolici,“ uzavřel policejní operační důstojník.