„Devětačtyřicetiletý muž z Tečovic vjel příliš rychle do zatáčky v křižovatce v obci Lhotka. Auto dostalo smyk a vyjelo na chodník. Tam srazilo dvě ženy a zastavilo se až o rodinný dům,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Obě ženy však utrpěly velmi těžké zranění a musely být převezeny do zlínské nemocnice. „O několik hodin později však dvaačtyřicetiletá žena svým zraněním podlehla. Druhá žena má přeražené nohy a podle lékařů se bude léčit asi osm měsíců,“ podotkla mluvčí.

Vyšetřovatelé zjistili, že Porsche 911 nemělo registrační značku a majitel neměl zaplacenou zákonnou pojistku. „Řidič byl evidentně pod vlivem alkoholu, vrávoral, špatně artikuloval a byl z něj silně cítit alkohol. Odmítl dechovou zkoušku, odmítl i písemnou výzvu k lékařskému vyšetření na odběr krve nebo moči,“ konstatovala Bartíková.

Smutné je i to, že muž má od května zakázáno řízení motorových vozidel až do roku 2010. Tento trest mu soud vyměřil za jízdu pod vlivem alkoholu. Policejní vyšetřovatel ho nechal zadržet a převést do cely. Řidiče obvinil z trestného činu ublížení na zdraví, za který hrozí až dvanáctileté vězení.