Středeční nález mrtvého těla bez hlavy včera potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Jana Šípková. Právě brněnská kriminálka totiž případ vyšetřuje. „Třiadvacetiletý muž nám na policejní linku ve středu v půl šesté večer oznámil, že našel mrtvého svého spolubydlícího. Hlídka, která do Traplic vyrazila, tam skutečně našla mrtvé tělo bez hlavy,“ informovala Šípková s tím, že policisté prohledali okolí a v kontejneru nalezli zabalenou hlavu oběti.

Informace o zavražděném či pachateli včera Šípková odmítla poskytnout s tím, že teprve ve večerních hodinách bude potvrzeno podání trestního oznámení. „Nic bližšího ještě nevím ani o oběti. Teprve ve čtvrtek se totiž konala soudní pitva. Nevíme tedy přesně, ani kdy k úmrtí došlo,“ tvrdila včera odpoledne Šípková. D

Deníku se však podařilo zjistit, že obětí zrůdného činu se stal 58letý muž, který se do Traplic podle místostarosty Jiřího Kolaříka přistěhoval před necelými čtyřmi lety. „Rodinný domek mu u nás pořídil a pomohl opravit jeho syn,“ prozradil Kolařík. Třiadvacetiletý oznamovatel vraždy, který je momentálně v brněnské zadržovací vazbě, byl spolubydlícím oběti. A právě jeho podivné chování ve středu obyvatelé Traplic zaregistrovali.

„Lidé jej ten den viděli chodit po vesnici s igelitovou taškou, ve které něco skrýval. Na otázku, proč je celý od krve, odpovídal, že zabíjel prasátko,“ popisoval situaci místostarosta. O několik hodin později byla hlava objevena v kontejneru vedle obecního úřadu.

Zavražděný i jeho zadržený spolubydlící však nebyli bezproblémovými obyvateli obce. „V jejich společném příbytku se scházela pochybná společnost holdující alkoholovým dýchánkům a lidé si na ně začali stěžovat,“ uvedl Kolařík.

Energetici posléze odpojili od domu elektrickou přípojku a v pondělí 22. října v noci stavení dokonce zachvátily plameny. „V obývané místnosti došlo k malému požáru, který vznikl buď od svíčky, nebo od nedopalku. V domě byla odstřižena elektřina, a tak tam bylo možné nalézt stopy po otevřeném ohni.

Ke dvěma obyvatelům objektu, kteří se nadýchali zplodin, jsme zavolali záchranku. Nebylo však možné rozlišit, do jaké míry byli navíc pod vlivem alkoholu,“ přiblížil včera pondělní situaci v Traplicích mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.
Další podrobnosti o vyšetřování případu přineseme zítra.