První krádež se stala v úterý na parkovišti ve vsetínské části Luh. „Zloděj se zde mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne vloupal do Škody 100,“ uvedl Zgarba. Podle jeho slov lapka z vozu vymontoval autorádio s CD přehrávačem. Osmadvacetiletý majitel auta z Huslenek ocenil způsobenou škodu na dva tisíce korun.

„V noci na středu se jiný nenechavec vloupal do Škody favorit ve Valašském Meziříčí, místní části Krhová,“ pokračoval Zgarba. Podle něj lapku zajímalo opět autorádio tentokrát i s reproduktory. „Navíc poškodil také spínací skříňku a řízení volantu. Asi chtěl s vozem odjet,“ doplnil Zgarba.
Třiadvacetiletému majiteli auta z Jičínska způsobil škodu čtyři tisíce korun.

Poslední krádež se odehrála ve středu mezi osmou a desátou hodinou ranní v Brankách na Moravě. „Tady si zloděj vyhlédl Ford tranzit, zaparkovaný nedaleko budovy Českých drah,“ informoval Zgarba. Ze sedadla ukradl tašku s doklady a platebními kartami.

„Mimo to odnesl ještě motorovou pilu a vrtačku,“ dodal policista. Pětapadesátiletý majitel vozu z Přerova vyčíslil škodu na více než čtyřicet tisíc. Podle policistů jsou u podobných krádeží částečně na vině i sami řidiči, kteří nechávají v autech cenné věci.