Palnou zbraň si tady jako prostředek obrany zvolil majitel jedné ze zahradních chatek. „Ozbrojený muž ze Vsetína dvakrát vystřelil na dva muže, kteří se pohybovali za plotem jeho pozemku ve vzdálenosti asi čtyřiceti metrů,“ popsal zástupce policejního ředitele ve Vsetíně Zdeněk Šimoník.

Oba dva, dvaatřicetiletého muže z Opavy a třiatřicetiletého muže ze Vsetína, střelec zasáhl. Broky jim způsobily zranění na nohou. Celý incident byl ale jen vyvrcholením dřívějšího sporu.

„Střelbě předcházela potyčka, během níž jeden z mužů napadl pozdějšího střelce a udeřil jej několikrát pěstí do obličeje,“ uvedl Šimoník s tím, že rvačka se odehrála v panelovém domě na sídlišti Jasenka.

Napadený se poté přesunul do zahradní chaty. Muži se spolu domluvili a následovali jej. „U chaty pak majiteli vulgárně nadávali a na stavení házeli kamení,“ řekl Šimoník.

Podle jeho slov právě v tuto chvíli sáhl majitel chatky po zbrani a současně přivolal také Městskou policii. Vsetínští městští strážníci následně předali celou věc k vyšetření Policii ČR.