Mezitím však přišel Székelymu rozsudek od jiného soudu, a z toho důvodu bylo nutné případ projednat znovu a přistoupit k novému, souhrnnému trestu.

Obětí nezvyklých praktik se stala seniorka

Letos jednašedesátiletý Székely měl v lednu 2004 podle obžaloby v době kolem 21. hodiny v Přílepech svázat za zády ruce šátkem poškozené třiasedmdesátileté ženě. „Dal jí šátek přes oči, ústa jí zavázal ručníkem, donutil ji kleknout si na kolena a do přirození a konečníku jí strkal blíže nezjištěný předmět, přičemž poškozenou bil dřevěnou vařečkou,“ uvedl tehdy v obžalobě státní zástupce.

Tímto jednáním jí podle odborníků způsobil hematomy na hýždích, zápěstí a levé paži a oděrku na vnitřní straně velkého stydkého pysku.
Tříčlenný senát v čele s Petrem Marákem uznal nakonec v červnu roku 2004 Zsolta Székelyho vinným z trestného činu znásilnění a vyměřil mu dvouletý trest odnětí svobody s tříletou podmínkou.

„Nyní je však na místě tento výrok zrušit a uložit trest souhrnný,“ uvedl v tomto týdnu soudce Petr Marák. Státní zástupce Robert Hanuš proto navrhl uložit Székelymu, který se během prvního projednávání případu ke všemu doznal, stejný trest a pouze jej doplnit.

„Navrhuji uložení souhrnného trestu dvouletého odnětí svobody s podmíněným odkladem na tři roky a uložit obžalovanému zákaz řízení motorových vozidel,“ sdělil Hanuš, který tak do svého nástinu zahrnul právě i verdikt, kvůli němuž byl případ znovu otevřen.

K tomu se nakonec tříčlenný senát přiklonil. „Otázka viny byla jasná. Bylo však nutné stanovit souhrnný trest, kterým bude zrušen krátký výchovný trest od jiného soudu z roku 2002,“ uzavřel případ soudce Marák. Obě strany se vzdaly práva na odvolání, rozsudek nabyl právní moci.