„Muž zavolal na naši tísňovou linku, oznámil, že hodlá skoncovat se životem a zavěsil,“ uvedl ředitel městské policie Nikolaj Martinák. Podle něj se strážníkům podařilo s nešťastníkem znovu spojit a zjistit o koho se jedná. Na místo ihned vyrazila hlídka.

„Případ jsme také oznámili kolegům ze státní policie. Ta má, narozdíl od nás, v těchto situacím možnost využít hlídku v civilu,“ vysvětlil Martinák. Podle policistů sebevrah odmítal komunikovat a vyhrožoval, že se pořeže nebo probodne nožem. „Policistům se naštěstí podařilo mu v tom zabránit,“ dodal Martinák s tím, že muž byl převezen na psychiatrickou léčebnu do Kroměříže.

Podle odborníků se stejné případy mohou v tomto období u lidí psychicky labilnějších objevovat častěji. „U svých klientů jsem sice nezaznamenala nárůst podobných sklonů, ale zvýrazňuje se například vliv depresí,“ podotkla klinická psycholožka Jarmila Škarpichová.

Její slova potvrdila také Pavla Ručková, která pracuje jako sociální pracovnice na Lince důvěry. „V předvánočním období pozorujeme nárůst manželských nebo partnerských krizí,“ uvedla.