V Dolní Bečvě na Vsetínsku hořeldětský pokoj. Oheň, který se vznítil zatím z neznámé příčiny na posteli, majitelé zjistili o půl dvanácté v noci.

„Před příjezdem hasičů se snažili požár uhasit sami. Nejdříve k hašení použili vlastní oblečení, koberec a nakonec i vodu. Pomáhala jim i hlídka policie, která zrovna projížděla kolem,“ konstatoval mluvčí. Plameny ale udolali až hasiči.

Ve Zlísnkém kraji museli hasiči zashovat takév Uherském Brodě, kde kolempůl osmé večer likvidovali hasiči požár chatky. „Na místo vyjela i posilující jednotka dobrovolných hasičů z Vlčnova se dvěma zásahovými vozy,“ informoval mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Likvidace trvala hasičům dvě hodiny. Oheň vznikl nedbalostí majitele chatky, který ji opustil ji bez toho, že by uhasil oheň v kamnech.

Další požár v kraji, tentokrát u rodinného domu v Ostrožské Lhotě na Uherskohradišťsku, stihli uhasit všímaví sousedé. Na dvoře hořel od ponechané hořící svíčky plastový nábytek, vánoční stromek a pergola. Obyvatele domku, kteří byli v té chvíli na vánoční bohoslužbě, tak čekalo doma nemilé překvapení.

„Ještě před příjezdem hasičů obětaví sousedé přeskočili plot a sami požár uhasili,“ chválil všímavé sousedy Mitáček.