Ženy, jejichž popis se policii zatím nepodařilo zjistit, zazvonily u domu starého pána v úterý kolem půl druhé odpoledne a nabízely mu deky. „Scénář těchto pachatelů je vždy stejný a bylo tomu tak i v tomto případě. Jedna žena se snažila odpoutat pozornost a druhá mezitím kradla,“ popsal jednání zlodějek Ivo Zgarba, asistent policejního ředitele ve Vsetíně.

Vyšetřování má policie tentokrát ztížené, okradený důchodce má totiž velmi slabý zrak a nebyl proto schopen uvést popis ani jedné z pachatelek. Případ ale není ojedinělý, nedávno Valašský Deník informoval o navlas stejné loupeži v Huslenkách. Dvě ženy, rovněž nabízející deky, tenkrát oloupily důchodkyni o mobil, menší částku peněz a neváhaly si k tomu říct o pytlík brambor. Policisté nevylučují, že se jedná o totožné podvodnice.

„Pachatelé si často vybírají právě staré lidi, kteří bývají hodně důvěřiví a neumí se tak bránit. Pokud jsou senioři sami doma, rozhodně by žádným podobným návštěvníkům otevírat neměli,“ apeluje Zgarba a vyzývá občany, aby byli ostražití a na podezřelé osoby raději zavčasu upozornili policisty. Často se totiž nejedná pouze o prodejce: podvodníci se mohou vydávat například za plynaře nebo pracovníky telekomunikací.