„Jde očtyřiačtyři­cetiletého řidiče Favoritu zValašského Meziříčí, který vdůsledku podnapilosti a nevěnování se řízení přejel do protisměru a narazil do projíždějícího Opelu,“ popsala střet vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Meziříčan poté zmísta nehody ujel. Jednačtyřicetiletý šofér Opelu zFrenštátu pod Radhoštěm se ale vydal za ním. „Po několika metrech opilý řidič zastavil. Za několik minut se ale opět rozjel,“ pokračovala Javorková.

Zadržela ho až vosm večer hlídka valašskomeziříč­ských policistů za odbočkou kobci Příluky.

„Při dechové zkoušce přístroj provinilci naměřil 2,3promile alkoholu vdechu,“ podotkla policejní mluvčí. Odmítl však podstoupit odběr krve, za což mu ve správním řízení hrozí pokuta od dvaceti pěti do padesáti tisíc korun. „Mimo to bude ve zkráceném řízení obviněn zohrožení pod vlivem návykové látky, za který zákon ukládá až tři roky za mřížemi,“ doplnila Javorková. Na nabouraném Opelu vznikla škoda 40tisíc korun, poškození Favoritu odpovídá pěti tisícůmkorun.

„Úterní nehoda je již šestnáctá vtomto roce, kterou zavinil podnapilý řidič,“ konstatovala Javorková. Vloni bylo takových nehod jednadevadesát­.