Devětatřicetiletý muž už byl jednou ve vězení za majetkovou trestnou činnost. „Předloni byl propuštěn na podmínku a vrátil se zpět ke své manželce a čtyřem dětem,“ sdělila zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Policie oněm téměř dva roky nevěděla, až do loňského roku. „Zjistili jsme, že společně se svým šestnáctiletým synem vykrádali sběrny kovového odpadu. Ten pak zase prodávali zpět,“ informoval kriminalista, který však nemůže být jmenován.

Otec však svého syna ke krádežím nutil. Vyhrožoval mu, že jestli to nebude dělat, nedá najíst jemu ani jeho sourozencům. „Když mladík odmítal, bil ho,“ podotkl vyšetřovatel. Postupně tak nakradli asi 3,5tuny kovového odpadu, vzali iměděné svody zkostela vBrumově-Bylnici. Otřesnější na tom byl fakt, že krádežím museli přihlížet idalší dvě jeho děti, které zase využíval jako hlídače. Jejich věk ani pohlaví policie nepřiblížila.

Otec se neštítil do dvé kriminální činnosti zapojit isvou dvanáctieltou dceru. „Ta si vymyslela, že ji někdo vydírá a pod touto záminkou přiměla svou spolužačku, aby postupně svým rodičům vzala asi osm tisíc korun,“ podotkl vyšetřovatel. Dívka vše musela odevzdávat svému nezaměstnanému a věčně opilému otci. „Denně vypil isedm litrů vína,“ upozornil kriminalista.

Vdomácím násilí pokračoval ivdobě, kdy jej kvůli krádežím a tyranizování rodiny policie vyšetřovala.

„Na Silvestra svého syna zbil tak surově, že nás chlapec zavolal na pomoc. Policisté proto muže na deset dnů vykázala zdomu. Pak se vyhýbal vyšetřování, a proto jsme po něm vyhlásit celostátní pátrání. Nakonec ho našla hlídka našla doma ve Valašských Kloboukách,“ doplnila Bartíková. Muž je ve vazbě, hrozí mu až osm let vězení.