Mladý muž, značně posilněný alkoholem, zde ve tři hodiny ráno napadl jiného muž, který se staral ohudební produkci.

„Ve strkanici, ke které došlo bez zjevné příčiny, mu ohlavu rozbil láhev se šampaňským,“ popsal ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák.

Podle jeho slov pak tento šestadvacetiletý agresivní výtržník při dechové zkoušce nadýchal dvě promile alkoholu.

„Případ si převzala státní policie, která neurvalce podezřívá zvýtržnictví,“ doplnil Martinák. Problémy spolicií bude mít rovněž další vsetíňan, který usedl za volant, ačkoliv před tím popíjel alkohol.

„Hlídka jej zastavila chvíli před půlnocí,“ upřesnil Martinák stím, že řidič nadýchal jednu a půl promile alkoholu.

„Znašeho pohledu jinak proběhly silvestrovské oslavy vzásadě klidně,“ dodal ještě Martinák.

Práci měli ve Vsetíně také hasiči. „Čtyřicet minut po půlnoci pomáhali kolegové otevřít jeden ze vsetínských bytů, neboť hrozilo nebezpečí, že jeho majitel je zraněný,“ vysvětlil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle jeho slov měl tento zásah šťastný konec, protože majitel bytu po silvestrovských oslavách pouze vyspával „únavu“ a zraněn vůbecnebyl.

Bez závažnějších problémů proběhla poslední noc roku 2007vRožnově pod Radhošťem.

Výjimkou byl asi třicetiletý muž, který zjevně oslavoval nad míru.

„Strážníci kněmu přivolali rychlou záchrannou službu, která jej převezla do nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ prozradil ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut.

Až na pět převrácených kontejnerů, které někdo zřejmě vyvrátil cestou zoslav, už podle něj nemuseli strážníci nic vážného řešit. Podle jeho názoru ktomu přispěl také fakt, že ve městě neprobíhal žádný oficiální silvestrovský program. „Oto větší tu byl klid,“ objasnilVašut.

Obdobná situace byla také ve Valašském Meziříčí. Zde se sice oslavovalo na náměstí a nechyběl novoroční ohňostroj, strážníci však nemuseli zasahovat.

„Vútulku technických služeb skončil pouze labrador, který na Nový rok časně ráno pokousal vPoličné dva muže,“ oznámil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

Agresivního psa se strážníkům městské policie podařilo lapit pomocí odchytové tyče. Zůstane vkaranténním kotci, dokud se neprokáže, zda nemá vzteklinu. Majitel psa se bude zodpovídat na právním oddělení městského úřadu.

„Oba poranění muži byli po ošetření na chirurgické ambulanci zdejší nemocnice propuštěni domů,“ doplnil Beneš. Podle něj se údajně vrátili kmajiteli psa a pokračovali vsilvestrovských oslavách.