Ani ta však šoféra nepřiměla zastavit. Policisté jej ale nakonec dostihli a muže umístili do policejní cely. „Hlídka policistů viděla v obci Hutisko-Solanec muže, který nasedal do Peugeotu 205. Rozhodla se řidiče zkontrolovat,“ sdělila mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková s tím, že když se auto rozjelo, policisté je dojeli a zařadili se za něj. Spustili majáky a blikající nápis STOP.

Podle Javorkové ale začal šofér zrychlovat a snažil se hlídce ujet. Vysokou rychlostí se řítil po silnicích obce kolem kostela směrem k bytovkám. „V těchto místech nezvládl řízení auta, přejel do protisměru a levou stranou zavadil o zaparkovaný Citroen. Aniž by muž za volantem zastavil, v jízdě pokračoval, přetrhl elektrický ohradník a ujížděl po louce,“ uvedla mluvčí. Když policisté auto na pastvině dojeli, řidič se snažil několikrát najet do služebního vozidla, policista však střetům zabránil.

Řidič poté zhasl motor. Policisté šli k vozidlu, kde muže vyzvali, aby vystoupil. Ten však nereagoval, vozidlo opět nastartoval a ujížděl dál. Policisté ho pronásledovali. Po chvíli muž v Peugeotu s vozidlem na louce zapadl. Z vozidla vystoupil a dal se na útěk. Neutekl však daleko. V hlubokém příkopu mezi okrajem louky a silnicí upadl na zem. Policisté za použití hmatů a chvatů řidiči, který se stále bránil, nasadili pouta.

„Zjistili jsme, že se jedná o třiadvacetiletého muže z Vigantic, který nadýchal dva a půl promile. Poté, co se podrobil odběru krve, strávil zbytek noci v policejní cele,“ doplnila Javorková. Ve zkráceném přípravném řízení mu policisté sdělí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Řidiči hrozí mu až tříleté vězení.