„Auto, jedoucí vysokou rychlostí, vyjelo v zatáčce mimo vozovku a havarovalo do místního potoka. Narazilo do protějšího břehu a postavilo se kolmo vzhůru. Jeho přední část zůstala ve vodě a zadní část se opřela o kmen stromu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Z vozu se dostal ven jen jeden z pasažérů. „Mladému muži se podařilo dojít do pět kilometrů vzdáleného Valašského Meziříčí, kde na policejní stanici oznámil havárii a zranění svých kamarádů,“ řekl Mitáček s tím, že teprve v tuto chvíli na místo vyjeli policisté, zdravotníci a hasiči.

Záchranáři byli na místě za šest minut. Čekala je nelehká práce s vyproštěním dvou mladých těl těžce zaklíněných do sebe. „Přes vodu jsme natáhli speciální vyprošťovací zařízení a zahájili boj s časem,“ popsal Mitáček.

Vyprošťování trvalo třicet minut. Po rozstříhání boku auta se hasičům podařilo vytáhnout ženu a muže, který byl těžce zraněn. Ihned byl předán do péče záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnicev Meziříčí. Záchranáři bojovali i o život čtyřiadvacetileté mladé ženy, která i přes veškerou jejich snahu nakonec na místě podlehla zraněním.

„Muž k nám byl přivezen ve velmi vážném stavu. Lékaři jej nyní udržují v umělém spánku,“ potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Želazko. V době vyprošťování havarovaného auta byla silnice zcela uzavřena a veškerá doprava byla odkláněna hlídkami policie na objízdné trasy.

„Hasiči nejdříve přitáhli vrak na navijáku a teprve poté bylo auto zdviženo na rameni jeřábu,“ vysvětlil Mitáček s tím, že zásah byl ztížen množstvím vzrostlých okolních stromů a dráty elektrického vedení. Celá záchranná akce byla ukončena až kolem půlnoci.

Případ havárie osobního auta doprovází celá řada otázek, jejichž odpovědi v současné době intenzívně hledají policisté. Ti se zatím s ohledem na právě probíhajícímu vyšetřování nechtějí k nehodě vyjadřovat.