„Auto, jedoucí vysokou rychlostí, vyjelo v zatáčce mimo vozovku a havarovalo do místního potoka. Narazilo do protějšího břehu a postavilo se kolmo vzhůru. Jeho přední část zůstala ve vodě a zadní část se opřela o kmen stromu,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Z auta se dostal ven jen jeden z pasažérů. „Mladému muži se podařilo dojít do pět kilometrů vzdáleného Valašského Meziříčí, kde na policejní stanici oznámil havárii a zranění svých kamarádů,“ doplnil Mitáček s tím, že teprve v tuto chvíli na místo vyjeli policisté, zdravotníci a hasiči.

Záchranáři byli na místě za šest minut od výjezdu. Na hasiče čekala nelehká práce s vyproštěním dvou mladých těl těžce zaklíněných do sebe. „Přes vodu jsme natáhli speciální vyprošťovací zařízení a začal boj s časem,“ popsal Mitáček. Vyprošťování podle něj trvalo hasičům bezmála třicet minut.

Po rozstříhání boku auta se hasičům podařilo vytáhnout ženu a muže. Ten byl velmi těžce zraněn. Ihned byl předán do péče záchranářů, kteří jej odvezli do nemocnice ve Valašském Meziříčí.

Záchranáři bojovali i o život čtyřiadvacetileté mladé ženy, která i přes jejich veškerou snahu nakonec na místě podlehla svým zraněním. „Muž k nám byl přivezen ve velmi vážném stavu. Lékaři jej nyní udržují v umělém spánku,“ potvrdil mluvčí nemocnice Tomáš Želazko.

V době vyprošťování havarovaného auta byla silnice zcela uzavřena a veškerá doprava byla odkláněna hlídkami policie na objízdné trasy. Záchranná akce byla ukončena až kolem půlnoci.