Jeden lidský život si v červenci vyžádala nehoda, ke které došlo u Bohuslavic nad Vláří na Luhačovicku. „Osmatřicetiletýmuž z Otrokovic dostal v zatáčce smyk. Motocykl se položil na bok a přeletěl do protisměru, kde vrazil do nákladního auta. Řidič motocyklu zemřel podle všeho okamžitě,“ připomněla tragickou událost mluvčí zlínské policie Jana Bartíková. Dodala, že v letošním roce mimo to řešili policisté i pár těžkých zranění.

Smrtelnou nehodu motorkáře šetřili letos i policisté z Kroměřížska. V první polovině června se u Hulína zabil šestadvacetiletý muž. „Když projížděl zatáčkou, nepřizpůsobil rychlost jízdě a najel na nezpevněnou pravou krajnici. Vyjel mimo silnici a havaroval v travnatém příkopu. Mladík na místě zemřel,“ konstatovala kroměřížská policejní mluvčí Květoslava Malenovská.

Naopak žádnou smrtelnou nehodu motorkáře letos nezaznamenali policisté na Vsetínsku. Do konce září letošního roku tam šetřili policisté celkem osmadvacet dopravních nehod jednostopých motorových vozidel. „U mopedů byly dvě, u malých motocyklů tři a ostatní motorky dvacet tři nehod,“ uvedl šéf vsetínské dopravky Lubomír Adámek. Dodal, že z toho byli těžce zranění pouze dva motorkáři.

Dosavadní nehodovost se podle Adámka v porovnáním s loňským rokem nijak nevymyká normálu. „Je to prakticky stejné jako předcházející rok,“ dodal šéf vsetínské dopravky. Podobnou bilanci mají i policisté v uherskohradišťském okrese.

Za devět měsíců loňského roku tam šetřili třiatřicet nehod motocyklistů, letos za stejnou dobu o třináct víc. „Přestože nehod neubylo, zmírnily se jejich následky. A tak například právě v Buchlovských horách nezemřel letos žádný motocyklista,“ uvedla uherskohradišťská policejní mluvčí Jitka Zámečníková.

Podle mluvčí je to i díky častým kontrolám. „Mnozí motocyklisté se z Buchlovských hor přesunuli jinam, například na Vsetínsko,“ sdělila Zámečníková. Právě na silnici přes Chřiby se vloni stala na závěr sezony velmi tragická nehoda. Po čelní srážce dvou motocyklů tam zahynuli dva lidé. „Tam také museli policisté už několikrát použít hrozby pistolí, aby zastavili ujíždějícího motocyklistu,“ podotkla mluvčí.