Učitel chemie a tělocviku tehdy zbil provokujícího žáka deváté třídy. Nadále sice učí, ředitel školy mu ale dal důtku a ultimátum, že pokud se bude něco podobného opakovat, okamžitě skončí.

„Ředitelskou důtku dostal samozřejmě provokující žák, ale i dívka, která vše nahrávala na mobil. Jednak proto, že jeho používání není podle školního řádu při vyučování povoleno, ale také proto, že se její záznam objevil na internetu. I když tvrdila, že jej poslala pouze několika kamarádkám,“ uvedl ředitel školy Luděk Drlík.

Při zhruba minutovém záběru křičel učitel na provokujícího žáka, cloumal jím za vlasy. „Jak to se mnou mluvíš?“ ozývalo se tenkrát školní třídou. Chlapec pod prudkými údery pěstí spadl ze židle. Šestapadesátiletý učitel se následně rodičům žáka omluvil.

„Přijali trest svého syna stejně jako i ostatní dva bez připomínek. Musím dodat, že kolikrát ustát provokující jednání žáků není vůbec jednoduché,“ dodal ředitel. Případem se zabývala také policie, která ale po zásahu rodičů vyšetřování uzavřela. „Nechtěli, abychom to vůbec řešili,“ vysvětlila mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.