„Muž maskovaný kuklou přišel na stanici o půl čtvrté ráno. V pokladně v tu dobu byla operátorka a výpravčí,“ upřesnil hlavní přednosta uzlové železniční stanice ve Valašském Meziříčí Vítězslav Nesvadba. Podle něj muž operátorce přikázal, aby výpravčího svázala.

Oba pak přinutil ulehnout k zemi. „Při odchodu ze stanice zanechal na zemi ležet balíček, který s sebou přinesl. Výpravčímu a operátorce přitom tvrdil, že balíček obsahuje bombu, kterou nechá vybuchnout, když se některý z nich pohne,“ popsal Nesvadba.

Pracovníci stanice se k přepadení nechtěli vyjadřovat. „Nemůžeme říct nic víc než to, že k přepadení skutečně došlo,“ uvedla pracovnice hornolidečského nádraží.

Přivolaná policie místo ihned uzavřela a nechala zastavit také dopravu na trati. Vlaky nejely až do sedmé hodiny ranní. Operační důstojník vsetínské policie včera pouze potvrdil, že se loupež stala. „Na případ je zatím uvaleno informační embargo vzhledem k právě probíhajícímu vyšetřování,“ konstatoval operační důstojník.

Podle Nesvadby byli na železniční stanici přivoláni pyrotechnici z Brna. „Ti žádnou bombu v balíčku nenašli,“ podotkl. Po lapkovi teď intenzívně pátrají policisté. „Víme o něm zatím jen to, že mluvil česky s valašským přízvukem,“ uzavřel Nesvadba.