Při výbuchu benzinových výparů vkotli na tuhá paliva utrpěl těžké popáleniny sedmatřicetiletý majitel domu, popálena byla ijeho manželka.

Hasiči byliinformováni opožáru osobního auta před rodinným domem vLiptále krátce před půl šestou odpoledne.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Vsetína sjedním zásahovým vozidlem a velitelským autem srozšířenou výbavou.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že nejde opožár auta, ale části kotelny vrodinnémdomě.

„Došlo při něm ke zranění dvou osob. Sedmatřicetiletý majitel domu utrpěl těžké popáleniny na rukou, jeho pětatřicetiletá manželka popáleniny prvního stupně na nohách,“ přiblížil následky požáru mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

Vyšetřovatel hasičů na místě požáru zjistil, že majitel domu zatápěl vkotli na dřevo a pro rychlé roztopení použil benzin.

„Po nalití této vysoce hořlavé látky do kotle a následném zapálení došlo kvýbuchu výparů a požáru,“ uvedl mluvčí hasičů.

Plameny zasáhly ruce muže, který byl silně popálen. Jeho manželka byla ve vedlejší místnosti, zaslechla křik, uviděla požár a chtěla manželovi pomoci. Utrpěla přitom sama popáleniny nanohou.

Oba zranění byli na místě prvotně ošetřeni místním lékařem, který zajistil ijejich převoz soukromým autem do nemocnice. „Popáleniny druhého stupně utrpěl muž na obou rukou. Pacient je stabulizován a leží na chirurgickém oddělení nemocnice. Jeho manželka bude léčena ambulantně,“ uvedla mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů sousedé, kteří se kdomu seběhli. Oheň poškodil část kotelny a způsobil škodu za tisíckorun.

„Příčinou vzniku požáru byla neodborná a neopatrná obsluha kotle spoužitím vysoce hořlavé látky, která bude smajitele domu řešena vblokovém řízení,“ konstatoval Ivo Mitáček.