K dalším smutným statistikám smrtelných úrazů cyklistů se zapíše havárie, která se v pátek stala v Hutisku-Solanci. Po pádu z kola tam kolem dvacáté hodiny zemřel šestačtyřicetiletý místní muž.

„Cyklista při jízdě z údolí Zákopčí vyjel mimo komunikaci. Předním kolem se zabořil do travnatého porostu a pádem na zem si způsobil těžká zranění, kterým na místě podlehl,“ popsal tragickou událost operační důstojník vsetínské policie Josef Kliš.

K místu havárie dorazila záchranná služba a lékař se muže z Hutiska-Solance snažil oživit. „Bohužel bez úspěchu. Zranění cyklisty bylo neslučitelné se životem,“ uvedl mluvčí Záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Cyklisté v regionu podle policistů často podceňují své schopnosti. „Jsou nepozorní a často nepoužívají přilbu, která by jim mohla zachránit život,“ popsala před časem policejní mluvčí Lenka Javorková.

V jednom případě letos na jaře zemřel cyklista ve Valašském Meziříčí, když na křižovatce přehlédl přijíždějící náklaďák. „Vjel mu přímo pod kola,“ dodala mluvčí.